Nowy hit Polsatu: "Pamiętniki z wakacji" [UWAGA, OBRZYDLIWE WIDEO!]

Po ''Trudnych sprawach'' i ''Dlaczego ja'' Polsat wyemitował kolejną operę dokumentalną. Pierwsze dwa seriale zdobyły sławę najbardziej żenujących programów polskiej telewizji. Jeśli jednak myślicie, że nic gorszego już nigdy nie zobaczycie, przygotujcie się na ''Pamiętniki z wakacji''. Ich twórcy wyznaczają nowe standardy gatunku.

Według zapowiedzi ''Pamiętniki'' będą pełne skandali, zdrad, romansów i nieoczekiwanych zwrotów akcji rozgrywających się w plenerach Majorki, Rimini, Gran Canarii i Teneryfy. Brzmi to jak reklama ''Żaru tropików'', ale nie dajmy się zwieść. Główną postacią nie jest przystojny były policjant z kitką, ale nieokrzesany Lucjan Kutnik, głowa rodziny Kutników. To, jak reżyser (Okił Khamidov) wyobraża sobie głowę polskiej rodziny, wie każdy, kto choć raz obejrzał ''Świat według Kiepskich''.

W czwartym odcinku ''Pamiętnika'' Lucjan zrobił coś, co przebiło wszystkie wyczyny Ferdynarda. Pomylił sedes z bidetem.

ZOBACZ GALERIĘ MIN ZDZIWIONYCH BOHATERÓW>>>

Akcja zaczyna się w 1:16
.''Jak można pomylić kibel z bidetem?'' - kiedy usłyszeliśmy to zdanie, zdaliśmy sobie sprawę, że skądś już je znamy. Po chwili grzebania w pamięci przyszło olśnienie - taką samą scenę można znaleźć w ''Zwrotniku Raka'' Henry'ego Millera.

Szukając potwierdzenie dla naszej intuicji, natrafiliśmy w internecie na biografię Millera autorstwa Erici Jong, a w niej fragment, który oddaje sens sceny z ''Pamiętników''.

Najwspanialszy filozoficzny wgląd Henry'ego pojawia się w scenie ''Zwrotnika Raka'', w którym zaprowadza młodego Hindusa (ucznia Gandhiego) do paryskiego burdelu. Hindus popełnia straszliwą gafę. Sra do bidetu, pogrążając się w oczach burdelmamy i jej dziewcząt. Upokorzenie Hindusa staje się epifanią Henry'ego.
''Przez tygodnie i miesiące, przez lata, właściwie przez całe moje życie czekałem aż coś się stanie, jakieś zewnętrzne zdarzenie, które odmieni moje życie, i teraz nagle, zainspirowany przez absolutną beznadziejność wszystkiego wkoło, poczułem ulgę, poczułem się jaby wielki ciężar został zdjęty z moich ramion.''

Jaka prawda ukazała się Henry'emu i przyniosła mu ulgę?

Jak dotąd nie stało mi się nic, co zdołałoby mnie zniszczyć; nic nie zostało zniszczone poza moimi iluzjami. Pozostałem czysty. Świat był czysty.

To samo przesłanie niesie ''Pamiętnik z wakacji''. Jeśli wytrwacie przy telewizorze, nic gorszego już Was w życiu nie spotka.

Masz konto na Naszej Klasie? Dołącz do grupy Deseru i bądź na bieżąco >>>

"Trudne sprawy" - z tego śmieje się cała Polska. Poznaj bohaterów [ZDJĘCIA] >>

Skomentuj:
Nowy hit Polsatu: "Pamiętniki z wakacji" [UWAGA, OBRZYDLIWE WIDEO!]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX