Księżna Kate jest w ciąży. Trafiła do szpitala

Ślub Williama i Kate

Ślub Williama i Kate (AP/Tom Hevezi)

Trudno zliczyć, ile razy brytyjskie tabloidy ogłaszały, że księżna Kate jest w ciąży. Ale tym razem nie ma mowy o kaczce dziennikarskiej - książęca para wydała oficjalne oświadczenie. Wiadomość zelektryzowała brytyjskie media.

W oświadczeniu czytamy: "Ich Królewskie Wysokości książę i księżna Cambridge z przyjemnością informują że księżna Cambridge jest w ciąży. Królowa, książę Edynburga, książę Walii, księżna Kornwalii, książę Harry i członkowie obu rodzin cieszą się z tej nowiny."

Swoją radość wyraził też premier Wielkiej Brytanii, David Cameron. Napisał na Twitterze, że Kate i William "z pewnością będą wspaniałymi rodzicami".

Niestety, mamy też złe wieści - księżna nie najlepiej znosi początek ciąży. Z powodu osłabienia trafiła do szpitala. Jest lekko odwodniona, ale jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje Pałac Buckingham.

Wiadomość trafiła na czołówki wszystkich najważniejszych portali informacyjnych - za "news dnia" uznały ją nie tylko plotkarskie serwisy, ale nawet poważne media. Już 10 minut po zamieszczeniu wiadomości na stronie BBC była ona najczęściej czytanym artykułem w serwisie.

"Guardian" na swojej stronie prowadzi relację na żywo z najnowszymi doniesieniami o ciąży Kate. Można w niej znaleźć komentarze z Twittera (hashtag #royalbaby jest już jednym z najpopularniejszych), spływające z całego świata gratulacje, ale też typy bukmacherów (którzy przyjmują zakłady nawet o to, jaki kolor włosów będzie miało dziecko):

Redaktorzy "Huffington Post" okazali się mistrzami lapidarności. Zdjęcie Kate plus wielki napis "Pregnant!" i wszystko jasne:

"Huffington" przypomniał o tym, że dla uważnych obserwatorów życia rodziny królewskiej ciąża nie była aż taką wielką niespodzianką - księżna od jakiegoś czasu wnosi toasty wodą i unika jedzenia produktów, które mogłyby wywołać alergię u dziecka.

Na wysokości zadania stanął tabloid "Daily Mail". W bardzo długim artykule na stronie internetowej pisma znalazła się nie tylko historia rodu królewskiego, ale nawet opinia lekarza na temat porannych mdłości, które męczą Kate:

Dziecko Williama i Kate będzie trzecie w kolejce do brytyjskiego tronu.

Skomentuj:
Księżna Kate jest w ciąży. Trafiła do szpitala
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX