Nurkowie zrobili zdjęcia ''UFO'' na dnie Bałtyku. Nikt nie wie, co to jest [WIDEO]

Fot. YouTube/dempaboda, Jackie Luo

Fot. YouTube/dempaboda, Jackie Luo (Fot. YouTube/dempaboda, Jackie Luo)

W ubiegłym roku pisaliśmy o grupie profesjonalnych płetwonurków, którym udało się wykryć na dnie Bałtyku dziwny, okrągły obiekt przypominający ''latający talerz''. Teraz, tej samej ekipie udało się zejść pod wodę i zrobić temu czemuś zdjęcia.

Stefan Hogeborn, nurek, skomentował znalezisko tymi oto słowami:

"Podczas mojej 20-letniej pracy pod wodą - a nurkowałem 6000 razy - nigdy nie widziałem czegoś takiego. Zazwyczaj kamienie nie płoną. Nie potrafię wytłumaczyć tego, co widziałem. Zszedłem pod wodę, aby znaleźć odpowiedzi na kilka pytań, ale wróciłem... Hm, z większą ilością pytań."

Początkowo, ekipa myślała, że trafiła na dziwnie ukształtowany kawałek skały. Jednak po bliższym przyjrzeniu się obiektowi, stwierdzili, że to coś innego:

"To wygląda trochę jak wielki grzyb, wyrastający na 3-4 metry z dna morskiego. Ma zaokrąglone boki i chropowatą powierzchnię. Obiekt ma dziurę w kształcie jajka, coś w rodzaju otwarcia. Na szczycie obiektu jest kilka dziwnie ułożonych kamieni, coś jak małe miejsca na ogniska. Kamienie są pokryte czymś przypominającym sadzę."

Za obiektem znajduje się 300-metrowe wyżłobienie, wyglądające jak ślad po lądowaniu.

Fot. YouTube
Tajemnicze "UFO" i znajdujące się za nim wyżłobienie. (Fot. YouTube/dempaboda)

Peter Lindberg, jeden z założycieli Ocean X Team, utrzymuje, że jego zdaniem nie jest to statek kosmiczny. Nie wie jednak, co to takiego:

"Początkowo myśleliśmy, że to kamień, ale to coś innego. Morze Bałtyckie nie jest czynne wulkanicznie, więc ciężko szukać wytłumaczenia z tej właśnie strony. Możemy tylko spekulować, że jest to dzieło natury, ale doprawdy, to najdziwniejsza rzecz z jaką spotkałem się jako nurek."

Ocean X Team to szwedzka grupa nurków, zajmująca się wydobywaniem skarbów z dna morskiego. Do ich sukcesów należy m.in pozyskanie 2,5 tys. butelek szampana z 1907 roku z wraku statku Jönköping. Udało im się sprzedać go po cenie 13 tys. dolarów za flaszkę.

Lindberg utrzymuje, że jego grupa będzie dalej zajmować się badaniem tajemniczego obiektu. Ciekawe, co z tego wyniknie. I kiedy na miejscu pojawi się NASA wraz z czarnymi helikopterami...

Chiński przysmak. Jak go się robi? Nie chcecie wiedzieć... [ZDJĘCIA] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Skomentuj:
Nurkowie zrobili zdjęcia ''UFO'' na dnie Bałtyku. Nikt nie wie, co to jest [WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX