84-latka zgarnęła rekordową nagrodę na loterii. "To miłe, inny gracz przepuścił mnie w kolejce"

Gloria Mackenzie razem ze swoją rodziną.

Gloria Mackenzie razem ze swoją rodziną. (REUTERS/COLIN HACKLEY)

Mieszkająca na Florydzie staruszka wygrała na loterii Powerball 590 milionów dolarów. Wykupiła jeden los na chybił trafił po tym, gdy jeden z graczy przepuścił ją w kolejce. To się nazywa szczęście!

84-letnia Gloria C. Mackenzie samodzielnie zgarnęła największą pulę w historii Powerballa. Postanowiła jednak nie pojawiać się na oficjalnej konferencji prasowej. Przekazała jednak organizatorom loterii oficjalne oświadczenie:

"Kupiliśmy jeden szczęśliwy los w dniu losowania. Wcześniej kupiliśmy jeszcze cztery, ale stwierdziliśmy, że jeszcze jeden nie zaszkodzi. Gdy czekaliśmy na swoją kolej, jeden z graczy przepuścił mnie w kolejce i pozwolił na zakup jednego losu na chybił trafił. Wygrana na loterii bardzo nas cieszy. Mamy jednocześnie nadzieję, że ludzie uszanują przysługujące nam prawo do prywatności dla dobra naszej rodziny".

Pani Gloria miała do wyboru 370 milionów dolarów w gotówce, lub 30 corocznych wypłat po 19 milionów dolarów. Zdecydowała się na pierwszą opcję. Wygrana zostanie pomniejszona o podatek federalny w wysokości 25% całej kwoty (czyli 92,5 mln dolarów). - dodała rzeczniczka loterii, Cynthia O'Connell.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZWYCIĘŻCZYNI I JEJ RODZINY >>

Gloria Mackenzie nie powiedziała, na co przeznaczy pieniądze. Zarówno ona, jak i jej rodzina konsekwentnie odmawiają także udzielania jakichkolwiek wywiadów.

Skomentuj:
84-latka zgarnęła rekordową nagrodę na loterii. "To miłe, inny gracz przepuścił mnie w kolejce"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX