Obraz namalowany ketchupem przez dwulatka uznany za dzieło sztuki

saatchi-gallery.co.uk

Obrazy dwuletniego chłopca namalowane ketchupem zostały uznane za nowatorskie dzieła sztuki. Jak to możliwe? Matka opublikowała prace synka... i napisała, że jest on znanym krytykiem sztuki.
 
 

Jak dwulatek oszukał artystów?


Freddie Linsky ma dwa lata i uwielbia malować. Stworzył już kolekcję obrazów namalowanych m.in. ketchupem. Matka chłopca postanowiła zamieścić prace syna w internetowej galerii Charlesa Saatchiego. Poinformowała, że autor dzieł był krytykiem sztuki i dodała nieco przesadzone opisy jego obrazów.


Pod obrazem pt. "Sunrise" matka chłopca napisała, iż autor odważnie posługuje się kolorami, a w jego pracy widać inspirację plenerowym malarstwem Moneta.

Kolejny obraz - "The Best Loved Elaphant" - opisany była następująco: "Imponujące użycie orientalnej kaligrafii (...) To jedna z najbardziej eksperymentalnych prac Linsky'ego."


Na stronie galerii pod hasłem Freddie W R Linsky znaleźć można było takie określenia: "całe swoje życie poświęcił sztuce", "kontynuuje technikę malarstwa zapoczątkowaną przez amerykańskich ekspresjonistów w latach 50." i tym podobne.


Kariera?


Matka Freddie'go, Estelle Lovatt, wykłada w Hampstead School of Art i pracuje jako krytyk sztuki. Jak zadeklarowała, nigdy nie przyszło jej do głowy, że przesadzone opisy obrazów mogą zmylić ekspertów malarstwa. A jednak.


Artysta i kolekcjoner z Manchesteru kupił dzieło "The Best Loved Elaphant". Natomiast jedna z galerii w Berlinie napisała do chłopca, iż... chętnie zorganizuje wystawę jego prac. Estelle podziękowała w imieniu Freddie'go i poprosiła o więcej szczegółów. Organizatorzy wystawy nadal nie wiedzą, iż malarz ma dwa lata.

The Best Loved Elaphant (Fot. za saatchi-gallery.co.uk)

Byłeś świadkiem jakiegoś absurdu? Znalazłeś w sieci coś fajnego na Deser? Napisz do nas! 

ZOBACZ: Jeszcze więcej Deseru w Deserze 

Skomentuj:
Obraz namalowany ketchupem przez dwulatka uznany za dzieło sztuki
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX