Lech Kaczyński zostanie Kociarzem Roku? Głosuj!

Lech Kaczyński został nominowany do zaszczytnego tytułu Kociarza Roku 2007!

 

 

 

Kandydaturę prezydenta wskazali czytelnicy magazynu "Kot". Jak pisze "Gazeta Wyborcza", wszystko rozstrzygnie się na niedzielnej gali w Pałacu Kultury i Nauki, której patronuje Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

Jak się okazuje, Lech Kaczyński jest nominowany do tytułu Kociarza Roku już po raz trzeci. - To za jego stołeczne czasy. Ludzie pamiętają, że utworzył stanowisko pełnomocnika ds. zwierząt i ile zrobił dla warszawskich kotów. Jest szczególnie popularny wśród karmicielek ulicznych kotów, które dzięki niemu dostają puszki karmy od miasta - tłumaczy "Gazecie Wyborczej" Albert Kurkowski, redaktor naczelny miesięcznika "Kot".

 

Ale to nie wszystko. W 2003 "Gazeta Wyborcza" opisała niecodzienny apel Lecha Kaczyńskiego do administratorów, dozorców i warszawiaków. Prezydent wzywał ich do otwierania okien piwnicznych, gdy złapią mrozy. Proponował też budowę specjalnego schroniska dla kotów, bo "potrzebują hektarów terenu z drzewami, krzakami, miejscem do spania i specyficznym ogrodzeniem" - pisze "Gazeta".

 

Lech Kaczyński w walce o tytuł zmierzy się z szefową Stowarzyszenia Miłośników Kotów "Jedynka", dyrektorką schroniska dla zwierząt w Łodzi i założycielką katowickiej fundacji For Animals.

 

Werdykt w najbliższą niedzielę podczas warszawskiej gali z okazji Światowego Dnia Kota.

 

A oto ulubiony kot prezydenta - Rudolf:

Rudolf (fot. Agencja Gazeta)

 

 

 

Więcej o: