Rekord: najgrubszy człowiek świata schudł o...

185 kilogramów. Waga najgrubszego człowieka świata spadła z 560 kg do 375 i dzięki temu wyczynowi Manuel Uribe ma nadzieje trafić Księgi Rekordów Guinnessa - podaje BBC.

 

 

- Popatrzcie na moją twarz i zobaczcie, jak bardzo schudłem - mówi Uribe. I rzeczywiście. W ciągu ostatnich miesięcy najgrubszy człowiek świata stracił 185 kg. To tak jakby zrzucił z siebie dwóch dorosłych mężczyzn. Jest to nie lada wyczyn, bo jeszcze niedawno Meksykanin ważył ponad pół tony.

 


Uribe stosuje dietę "Zone", ułożoną przez zespół dietetyków. Menu Uribe jest specjalnie dobierane i znajduje się pod stałą kontrolą naukowców. - Dieta jest świetna i nie muszę się głodzić - twierdzi mężczyzna. Meksykanin zjada średnio 5 posiłków dziennie, a na lunch pochłania gotowanego kurczaka z oliwą, brokułami, pomidorami i czerwoną papryką.

 


Rekordowa tusza Manuela wynika częściowo ze złych genów, a częściowo z przejadania się. Mężczyzna od sześciu lat nie opuścił stalowego, specjalnie wzmacnianego łóżka. Jedyny ruch jaki wykonuje związany jest ze zmianą pozycji na siedzącą. - Marzę, żeby znów zacząć chodzić - mówi Uribe. Z nową dietą może się udać.

 

Ps. Jak zauważył nasz czytelnik gef, według Wikipedii ostatnio Uribe schudł o dalsze 100 kg i waży tylko 260 kilogramów. Ale zdjęcia z czerwca tego nie potwierdzają.

 

ZOBACZ TEŻ:

Wideo z gigantem

Najgrubsze dziecko świata waży 110 kg

Przyjęcie urodzinowe u Manuela Uribe - zdjęcia

 

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.