Lotto: znaleźli sposób na trafienie szóstki?

Małżeństwo z Wisconsin twierdzi, że tak. Każde z nich trafiło główną wygraną na amerykańskiej loterii stanowej SuperCash. Dwukrotnie. W sumie szczęśliwcy zgarną 1,4 mln dolarów Jak to się robi?

Verlyn i Judith Adamson z dwoma zwycięskimi losami zgłosili się w poniedziałek po odbiór głównej wygranej w niedzielnym losowaniu loterii - informuje agencja AP. Nie wspomnieli wtedy o istnieniu jeszcze dwóch innych kuponów.

W czwartek odebrali wygraną z pozostałych losów. Wszystkie cztery zostały kupione w różnych punktach, ale miały skreślone te same liczby na to samo losowanie. Za każdy wygrany los przysługuje 350 tys. dolarów. Razem daje to okrągłą sumę 1,4 mln, po odliczeniu podatku - ok. 955 tys. dolarów.

Verylyn Adamson jest księgowym i miłośnikiem rozwiązywania zagadek matematycznych. Na początku tygodnia ujawnił mediom, że odkrył ''sposób'' na trafienie wygranej na loterii. Jednak do tej pory udawało mu się wygrywać jedynie stosunkowo małe sumy. Prawnik, który reprezentuje małżeństwo oświadczył, że Adamsonowie zamierzają opatentować rewolucyjną metodę.

Naukowcom jednak trudno uwierzyć w to sensacyjne odkrycie. Przyznajemy, że nam też. Według Stevena Posta, matematyka z Edgewood College w Madison w stanie Wisconsin jedynym ''sposobem'' na wygraną jest... kupienie wszystkich losów.

CZYTAJ TEŻ:

Arnim Ramdass wygrał ''zaledwie'' 600 tys. dolarów, ale ukrył to przed żoną. Ma teraz DUŻE kłopoty...

David Sneath wygrał 136 mln dolarów i powiedział szefowi ''Teraz to mi to lotto!''

Ten szczęściarz wygrał 3 mln dolarów i... ich nie odebrał.

Więcej o: