Najsilniejszy emeryt w Wlk. Brytanii podnosi ponad 100 kg!

Ged Mullane - najsilniejszy emeryt w Wlk. Brytanii (fot. za oldhamadvertiser.co.uk)

Ged Mullane - najsilniejszy emeryt w Wlk. Brytanii (fot. za oldhamadvertiser.co.uk) (Ged Mullane - najsilniejszy emeryt w Wlk. Brytanii (fot. za oldhamadvertiser.co.uk))

To prawdziwy rekordzista. Ma 75 lat, czwórkę dzieci, 9 wnucząt i 11 prawnucząt. I podnosi sztangi o wadze 105 kg!

 

 

 

Ged Mullane z Oldham w Lancashire okazał się twardszym zawodnikiem od wielu innych ''dziadków'' uczestniczących w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii powyżej 60 lat.

 

 

75-latek będzie teraz reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w październiku w Czechach. Ged ma zamiar zdobyć tytuł Mistrza ''wyciskając'' sztangę o wadze 105 kg!

 

 

- Jestem starszy o jakieś 15 lat od niektórych konkurentów do tytułu, ale nie zmniejsza to moich nadziei na sukces - stwierdził rzeczowo w wywiadzie dla lokalnej gazety ''Oldham Advertiser''.

 

 

Jedno trzeba przyznać - starszy pan doskonale wie, co oznacza ciężki trening. Ten były elektryk w młodszym wieku był członkiem zespołu lekkoatletycznego ''Salford Harriers''. W ramach codziennych treningów trasę z domu do pracy i z powrotem pokonywał biegiem - 9,5 km w jedną stronę, szybciej niż autobus.

 

 

- Ale po tylu latach dorobiłem się kilku kontuzji i zamiast tego zająłem się podnoszeniem ciężarów - wyznał Mullane. Teraz regularnie trenuje na siłowni i... osiąga wspaniałe wyniki. Gratulujemy formy najsilniejszemu brytyjskiemu pradziadkowi!

 

ZOBACZ TEŻ:

 

Najbardziej wysportowana 70-latka w Polsce.

 

Najstarszy profesjonalny bokser w Japonii jest... mamą dwóch córek!

 

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.