Najstarsza matka świata? 70-latka urodziła dziecko

Najstarsza matka świata: 70-letnia Rajo Devi z mężem i córeczką 08.12.2008 Fot. Devendra Uppal AP

Najstarsza matka świata: 70-letnia Rajo Devi z mężem i córeczką 08.12.2008 Fot. Devendra Uppal AP (Najstarsza matka świata: 70-letnia Rajo Devi z mężem i córeczką 08.12.2008 Fot. Devendra Uppal AP)

Najstarsza matka świata - tak może mówić o sobie Rajo Devi, która 28 listopada urodziła córeczkę. Kobieta jest już drugą mieszkanką Indii, która została matką w wieku 70 lat.

 

 

Szczęśliwa mama i dziecko czują się dobrze. - Pragnęliśmy mieć dziecko odkąd pobraliśmy się wiele lat temu, ale nie udawało się - mówi Rajo Devi. - Przez dziesiątki lat znosiliśmy plotki, bo byliśmy bezdzietni. Ale te smutne dni mamy już za sobą - dodaje. Jej mąż, 72-letni Bala Ram był już wcześniej dwukrotnie żonaty - ojcem został po raz pierwszy.

 

 

Czy jednak rodzice w podeszłym wieku będą w stanie zająć się potomkiem? - To nie jest żaden problem. Mamy dużą rodzinę, więc będziemy mieli wielu pomocników - odpowiada Devi.

 

 

Dziecko przyszło na świat dzięki zapłodnieniu in vitro. W lipcu tego roku inna mieszkanka Indii, również 70-letnia Omkari Panwar urodziła dwójkę dzieci i zdetronizowała 67-letnią Carmelę Bousada, wcześniej uważaną za najstarszą matkę świata.

 

 

 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ TEŻ:

 

Najstarszy kot ma 127 lat! W kocich latach, oczywiście...  

Thomas Beatie, czyli ''mężczyzna w ciąży'' spodziewa się drugiego dziecka

Najwyższy człowiek świata został najwyższym ojcem

Zobacz także
  • Zmarła najstarsza matka świata. Osierociła bliźniaki