Niewierna żona zapłaci 200 tys. za "szkody moralne"

Zemsta zdradzonej żony jest straszna. To już wiemy. Co może zrobić zdradzony mąż? Iść do sądu i zażądać odszkodowania. Hiszpański sąd nakazał niewiernej żonie wypłacić mężowi... 200 tys. euro. Kobieta przez lata miała kochanka i wmówiła małżonkowi, że jest ojcem trójki ich dzieci.

 

 

Mężczyzna, którego nazwiska nie ujawniono, przez lata podejrzewał żonę o brak wierności - informuje brytyjski ''The Times''. Ale pewności nie miał. Po 14 latach małżeństwa jego najgorsze przypuszczenia potwierdziły się. Przez sześć jego żona miała kochanka.

 

Jednak prawda okazała się dużo gorsza niż mógł się tego spodziewać. Testy DNA wykazały, że mężczyzna nie jest ojcem trójki z czworga ''ich'' dzieci. Zszokowany i zdradzony małżonek postanowił podać swoją żonę do sądu i zażądał odszkodowania za ''szkody moralne''.

 

Sąd w Walencji przychylił się do jego wniosku i przyznał mu 100 tysięcy euro za przeżyte cierpienia. Kobieta odwołała się od tego wyroku, ale Sąd Najwyższy podtrzymał orzeczenie i... podwoił sumę odszkodowania.

 

Odszkodowanie powinno być ''wyższe niż gdyby dzieci zginęły w wypadku'' - stwierdził sędzia. Niewierna żona nie dość, że zaszła w ciążę ''w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania'', to jeszcze ukryła prawdę przed mężem. - A to tylko powiększyło ból zadany mężowi - uznał sąd i wynagrodził mężczyźnie doznane cierpienia.

 

Na swoją obronę kobieta twierdziła, że małżonek zaniedbywał ją i rodzinę, a stosunki pozamałżeńskie były nieregularne, spowodowane namiętnością. Sąd nie uznał jednak jej zeznań za wiarygodne.

 

POLECAMY:

Moment Prawdy: zniszczyła swoje małżeństwo w show TV

Po 12 latach na bezludnej wyspie szuka dziewczyny

Do czego zdolna jest porzucona kobieta...

 

 

Więcej o: