Twarz Jezusa z całunu turyńskiego w 3D

Twarz Jezusa z całunu turyńskiego w 3D. Fot. za abcnews.go.com

Twarz Jezusa z całunu turyńskiego w 3D. Fot. za abcnews.go.com (Twarz Jezusa z całunu turyńskiego w 3D. Fot. za abcnews.go.com)

''Technologiczne zmartwychwstanie''.

 

Ray Downing zajmuje się animacją i grafiką komputerową. Jego ostatnim dziełem jest rekonstrukcja twarzy Jezusa z wizerunku widocznego na całunie turyńskim. - Jeśli chcemy odtworzyć twarz Jezusa, to całun turyński jest jedynym źródłem, na jakim możemy polegać - tłumaczy Downing.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA PROJEKTU>>>

 

Efekty jego pracy pokazano w filmie dokumentalnym amerykańskiego History Channel. Fragment programu możesz zobaczyć na tym filmiku:

 

 

Zadanie nie było łatwe. W pierwszym etapie grupa grafików komputerowych pracowała 6 miesięcy nad wydobyciem wszystkich informacji o wyglądzie twarzy z całunu. Projekt ukończono ostatecznie po roku. Chociaż już wcześniej podejmowano próby odtworzenia twarzy Jezusa z całunu, ale to Downing pierwszy wpadł na rewolucyjny jego zdaniem pomysł. Trzeba uwzględnić zakrzywienie obrazu, które powstały gdy tkanina była owinięta wokół ciała.

 

Informacje, które wydobyto z całunu były ograniczone. Nie można na jego podstawie stwierdzić na przykład jaki kształt brwi miała osoba, która była zawinięta w całun. Takie szczegóły Downing musiał po prostu zgadywać. Ci, którzy widzieli ostateczny efekt, komentują, że jest kontrowersyjny. Dosyć znacznie różni się od tradycyjnych przedstawień Jezusa.

 

Czytaj też: Zagadka całunu rozwiązana?

 

doro

 

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK || WYKOP

Skomentuj:
Twarz Jezusa z całunu turyńskiego w 3D
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX