"Niesamowite!" Titanic, jakiego jeszcze nie widzieliście [WIDEO]

Takich zdjęć Titanika jeszcze nie widzieliście (fot. za youtube.com/noNz2006)

Wrak Titanika będzie można obejrzeć w technologii 3D - dzięki tym (nowym!) zdjęciom.

 

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA SŁYNNEGO STATKU>>>

 

Członkowie specjalnej ekipy, która od środy pracuje w miejscu zatonięcia słynnego statku pasażerskiego, są zachwyceni pierwszymi ujęciami. A to dopiero początek.

 

 

Badania oceanografów, techników i naukowców chwilowo przerwał huragan Danielle, który szaleje w tej części Atlantyku - ale za kilka dni ekipa chce wrócić i kontynuować prace. Efektem końcowym ma być pełna rekonstrukcja wraku w 3D.

 

Transatlantyk od katastrofy w 1912 roku (zginęło wówczas ponad 1500 osób) spoczywa cztery kilometry pod wodą. Naukowcy będą go teraz filmować i skanować. Ekipa specjalistów użyje technologii sonarowych także do sporządzenia trójwymiarowych map dna oceanu.

 

fot. AP

 

Wyprawę w pobliże kanadyjskiej Nowej Fundlandii, gdzie po zderzeniu z górą lodową zatonął Titanic, sponsoruje RMS Titanic Inc. - firma mająca wyłączne prawa do wraku. Jak podaje telewizja CBC, RMS Titanic Inc. chce zarobić na sprzedaży zdjęć, map i innych produktów, które mogą powstać dzięki pracy specjalistów. Zdjęcia dna oceanu i Titanika mają m.in. być dostępne na płytach DVD.

 

Na Titaniku w 3D zamierza również zarobić James Cammeron. Na setną rocznicę zatonięcia statku w 2012 roku twórca ''Avatara'' szykuje specjalną edycję swojego Titanika z 1997 roku - w technologii trójwymiarowej.

 

Hal / PAP

 

TEŻ JESTEŚ NA FACEBOOKU? DOŁĄCZ DO FANÓW DESERU>>>

Skomentuj:
"Niesamowite!" Titanic, jakiego jeszcze nie widzieliście [WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX