Wszystkie (prawie) kobiety Berlusconiego [ZDJĘCIA]

Przysłowie mówi, że za każdym wielkim mężczyzną stoi wielka kobieta. Za Silvio Berlusconim stoją matka, dwie żony i tabuny kochanek.

1. Mamma Rosa - Od niej się wszystko zaczęło

Jedyna kobieta, której Silvio pozostał wierny do końca - codziennie dzwonił i regularnie jadał z nią obiadki. W katolickich Włoszech, gdzie matka jest świętością, energiczna starsza pani szybko stała się ulubienicą wyborców.

Rosa często zabierała głos publicznie, zwłaszcza, jak zauważali złośliwi, gdy zbliżały się wybory. Zawsze zażarcie broniła Silvia: - Haruje jak niewolnik od świtu do nocy, a w zamian jest tylko obrażany - powiedziała oburzona w jednym z wywiadów. Do końca była niezmordowana - na imprezie z okazji swoich 95. urodzin bawiła się do północy. Zmarła dwa lata później.

2. Carla Elvira Dall'Oglio - piorun trafia na przystanku

Pierwsza żona. Niewiele o niej wiadomo, bo nie udziela się w mediach. Silvio zobaczył ją pewnego dnia na przystanku autobusowym w Mediolanie. Tak długo czarował, żartował i zagadywał aż Carla przestała się opierać - najpierw zgodziła się, by nieznajomy odprowadził ją do domu, a potem zgodziła się zostać jego żoną.

Urodziła Silviemu dwójkę dzieci: Marinę i Piera Silvio. Ostatecznie rozwiedli się w 1986 roku - Berlusconi miał już wówczas dwójkę dzieci z Veronicą Lario. Carla na otarcie łez dostała kilka apartamentów i miliardy w obligacjach.

Veronica Lario, żona premiera Włoch Veronica Lario, żona premiera Włoch Fot. STEFANO MELUNI AP

3. Veronica Lario, czyli Silvio zauroczony nagim biustem

Silvio zakochał się bez pamięci, gdy w 1980 roku zobaczył ją topless na scenie. Przez 10 lat romansowali. Veronica zrezygnowała z kariery aktorskiej w niskobudżetowych produkcjach i zajęła się rodzeniem dzieci.

Pobrali się w 1990 roku. Druga żona niechętnie uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach, ale potrafiła publicznie skrytykować politykę męża. W 2009 roku w liście otwartym zganiła Silviego za to, że w wyborach do europarlamentu wystawia piękne, młode kobiety, które nie mają żadnego doświadczenia politycznego. Wściekły Silvio zażądał przeprosin. ''Zrobiła mi to w środku kampanii wyborczej'' - mówił oburzony.

Przez 20 lat znosiła jego kolejne romanse i wybryki. W końcu, w 2009 roku, powiedziała dość i wniosła pozew o rozwód. ''Nie mogę być z facetem, który spotyka się z małolatami'' - argumentowała.

4. Mara Carfagna - najpiękniejsza minister na świecie

Dziś minister ds. równości płci, niegdyś modelka, uczestniczka konkursu Miss Italia i dziewczyna z kalendarza. Numer jeden na liście Maxima najseksowniejszych kobiet w polityce.

''Gdybym nie był już żonaty, to bym ją poślubił'' - oświadczył zachwycony Berlusconi w 2007 roku. Veronica Lario, wówczas jeszcze żona premiera, publicznie zażądała przeprosin za tą wypowiedź. Sama Carfagna powiedziała, że wypowiedź Silvia była ''nieszkodliwa'' i nie rozumie reakcji jego żony.

Nie wiadomo co konkretnie wniosła w kwestię równości płci. Wiadomo za to, że rozmawia z Berlusconim przez telefon o seksie oralnym - nagrali to w 2008 roku śledczy.

** FILE ** Mara Carfagna during Miss Italy 1997 beauty pageant in Salsomaggiore Terme, Italy, in this Sept. 3, 1997 file photo.  According to reports widely carried in the Italian press on Thursday, Feb, 1, 2007, Mara Carfagna is one of the two women who former Italian Premier Silvio Berlusconi's wife Veronica Lario refers to in her open letter published by daily newspaper La Repubblica on Wednesday. Lario wrote the open letter to La Repubblica expressing her anger over her husband's flirtations during a VIP party last week.  (AP Photo/Luca Bruno, files)
Fot. LUCA BRUNO APRuby podczas rozmowy telewizyjnej Ruby podczas rozmowy telewizyjnej Fot. Antonio Calanni AP

5. Ruby ''Złodziejka Serc'', czyli fałszywa wnuczka Mubaraka

Afery ''bunga bunga'' nie byłoby, gdyby nastoletnia tancerka egzotyczna Ruby Rubacuori (''Złodziejka Serc'') nie wygadała się koleżance o zbiorowych orgiach w mediolańskiej willi premiera. Niestety nie wiedziała, że wszystko jest skrupulatnie nagrywane przez śledczych.

Według prokuratorów Berlusconi płacił jej za seks, gdy była jeszcze nieletnia, co we Włoszech jest przestępstwem. Miał również wyciągnąć ją z komisariatu gdy została zatrzymana za kradzież, twierdząc, że jest wnuczką prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

Sama Ruby oficjalnie przyznaje, że dostała od premiera luksusowy samochód, diamenty i tysiące euro, ale zaprzecza, że z nim spała. ''Nie tknął mnie nawet palcem'' - zaklinała się ze łzami w oczach w wywiadzie telewizyjnym - ''Szanuję go, bo pomógł mi, nie oczekując nic w zamian''.

Nicole Minetti, była higienistka dentystyczna Sylvio Berlusconiego, obecnie działaczka regionalna z ramienia parti Berlusconiego. Jest oskarżana, że organizowała wizyty prostytutek w rezydencji Berlusconiego Nicole Minetti, była higienistka dentystyczna Sylvio Berlusconiego, obecnie działaczka regionalna z ramienia parti Berlusconiego. Jest oskarżana, że organizowała wizyty prostytutek w rezydencji Berlusconiego Fot. ALESSANDRO GAROFALO REUTERS

6. Nicole Minetti - od higienistki do pani alfons

Zaczynała jako tancerka rewiowa, potem została higienistką dentystyczną. To ona przywróciła Silvio biały uśmiech po tym, jak rzucona z tłumu marmurowa statuetka wybiła mu zęby. Premier był na tyle oczarowany, że zaproponował jej miejsce na liście wyborczej.

W chwilach wolnych od pracy w parlamencie zajmowała się, jak twierdzą śledczy, stręczeniem Silvio nieletnich dziewcząt. Według przecieków tygodnika ''L'Espresso'' na jednym z podsłuchów negocjuje z tancerkami stawkę za seks oralny z premierem. Minetti płaciła dziewczynom za luksusowe apartamenty, wyciągnęła też z komisariatu nieletnią Ruby Rubacuori.


Fot. Colorado Cafe7. Aida Yespica i karaoke w salach do bunga bunga

29-letnia wenezuelska modelka jest kolejną kobietą, która publicznie broni czci Berlusconiego. Znają się od co najmniej 4 lat. ''Jest dla mnie jak ojciec'' - mówiła dziennikarzom. Zarzekała się też, że sala do bunga bunga, w której miały odbywać się orgie, w rzeczywistości służyła do karaoke, a goście premiera podczas przyjęć ''jedli owoce''.

18 letnia Noemi Letizia, była przyjaciółką Berlusconiego. W wywiadach mówiła, że premier pomoże jej zostać politykiem albo gwiazdą mediów. 18 letnia Noemi Letizia, była przyjaciółką Berlusconiego. W wywiadach mówiła, że premier pomoże jej zostać politykiem albo gwiazdą mediów. Fot. FRANCO CASTANO' AP

8. Noemi Letizia zauroczona "papim"

18-letnia uczennica znalazła się w centrum zainteresowania, gdy media ujawniły, że włoski premier przybył na jej urodzinowe przyjęcie i w prezencie wręczył jej naszyjnik ze złota i diamentów za 6 tys. euro. Noemi ochoczo opowiadała dziennikarzom, że mówi do premiera ''papi'' (''tatuś'') i że spotykają się od dłuższego czasu.

Nastolatka marzy o karierze w telewizji lub rewii, a Silvio obiecał jej pomoc. Sam premier twierdził, że młodziutka dziewczyna to po prostu córka jego przyjaciela.

Veronica Lario zgryźliwie skomentowała, że Silvio nie znalazł czasu, żeby przyjść na 18. urodziny własnego syna.

Nadia Macri, luksusowa prostytutka, która zeznała, że brała udział w orgiach w willi Berlusconiego. Nadia Macri, luksusowa prostytutka, która zeznała, że brała udział w orgiach w willi Berlusconiego. Fot. Marco Vasini AP

9. Nadia Macri demaskuje premiera

To jedna z nielicznych uczestniczek przyjęć ''bunga bunga'', która nie przedstawia Silviego jako dobrotliwego tatuśka. ''Tak, spałam z nim, płacił mi 5 tys. euro za każdą noc. Dostałam też biżuterię'' - powiedziała śledczym. W zeznaniu, które szybko przeciekło do mediów, Nacri twierdzi, że uczestniczkom przyjęć podawano marihuanę. Widziała też jak Silvio uprawia seks z kilkoma kobietami w jacuzzi.

Iris Berardi Iris Berardi

10. Iris Berardi - kolejna nieletnia tancerka

19-letnia Brazylijka jest kolejną dziewczyną, która jako nieletnia miała bywać na przyjęciach bunga bunga. ''Zawodowo'' pasuje do innych kobiet Berlusconiego - brała udział w konkursach piękności i pracowała jako tancerka. Śledczy twierdzą, że odwiedziła jego willę na Sardynii w listopadzie 2009 r., a miesiąc później posiadłość koło Mediolanu.

Patrizia D'Addario. Zdjęcie z sierpnia Patrizia D'Addario. Zdjęcie z sierpnia Fot. Thibault Camus AP

11. Patrizia D'Addario i ''łóżko Putina''

''Ja wezmę prysznic, a ty poczekasz na mnie w łóżku'' - mówił Silvio do pięknej Patrizii. ''Tym Putina?'' - spytała. ''Tak, tym Putina'' - odpowiedział.

Przedsiębiorcza działaczka partii Berlusconiego nagrała rozmowę na telefonie komórkowym, a następnie opowiedziała o seks-przyjęciach. Gdy Silvio wyparł się znajomości z nią i zarzucił jej ''piramidalne oszczerstwo'' nagranie powędrowało do rąk prokuratorów.

D'Addario żaliła się, że za noc z premierem nie dostała ani pieniędzy ani obiecanej pomocy w rozwiązaniu pewnego ''problemu z nieruchomością''.

Artykuł o problemach Silvio Berlusconiego Artykuł o problemach Silvio Berlusconiego Fot. Telegraph.co.uk

13. Alessandra Sorcinelli - "ulubienica" boskiego Silvia

Alessandra nie udawała, że spała z Silviem ''z wdzięczności''. - Na jednym z nagranych przez policje taśm z podsłuchów można usłyszeć, jak Sorcinelli i inna kobieta domagają się pieniędzy od Berlusconiego - powiedział mediolański prokurator.

Modelka była jedną z ''ulubienic Berlusconiego''. Premier hojnie wynagradzał ją za usługi (w ubiegłym roku z konta Berlusconiego przelano jej 115 tys. euro).

13. Maria Ester Garcia Polanco i siła wdzięczności

Dobrotliwy Silvio pomógł tej 25-letniej modelce z Dominikany znaleźć pracę w telewizji, zapłacił też za leczenie jej 5-letniej córki. Przepełniona wdzięcznością Maria przespała się z nim 5-6 razy. ''Nigdy nie wzięłam za to pieniędzy'' - zarzekała się w wywiadzie.

Silvio Berlusconi Silvio Berlusconi Fot. Alberto Pellaschiar AP

14. Tajemnicza narzeczona

''Od czasu rozwodu jestem w stałym związku z pewną kobietą. Ona była często ze mną podczas tych wieczorów i na pewno nie pozwoliłaby na to, aby podczas kolacji czy po niej wydarzyły się te absurdalne sprawy, o których spekulują pewne dzienniki'' - powiedział niedawno Silvio w przesłaniu do wyborców.

Czy tajemnicza kobieta istnieje poza wyobraźnią Berlusconiego? Włoski minister obrony Ignazio La Russa twierdzi, że widział ją na własne oczy. ''To Włoszka, młoda, piękna, zdecydowanie pełnoletnia'' - mówił w telewizji RAI.

Premier twierdzi, że dotychczas nie chciał mówić o swoim związku, by nie narażać ''narzeczonej'' na medialny rozgłos.

Więcej o: