Toruńska policja zatrzymuje rozpędzonego opla. Ojciec pokazuje na niemowlę i wszyscy pędzą, łamiąc przepisy

W miniony czwartek dwóch policjantów z toruńskiej drogówki odbyło nietypową interwencję.

Sytuacja miała miejsce 20 lipca około godziny 9:40. Tego dnia trasę Toruń-Lubicz  patrolowali mł. asp. Adrian Makoś i sierż. szt. Daniel Dyjask. W pewnym momencie ich radiowóz minął opel vectra. Pomiar wykazał, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość.

Mundurowi ruszyli za nim. Zatrzymali auto w okolicach skrzyżowania Szosy Lubickiej i ulicy Kłodzkiej. Tam wyszło na jaw dlaczego kierowca jechał za szybko. Okazało się, że autem podróżowała przestraszona matka sześciotygodniowego dziecka. Jak informuje policja, niemowlak miał torsję i napięcie mięśniowe. Niestety wiozący ich do lekarza mężczyzna nie znał Torunia i nie wiedział, jak szybko dojechać do neurologa, który na co dzień opiekuje się dzieckiem.

Kierowca poprosił mundurowych o pomoc. Ci włączyli sygnały i odeskortowali opla do przychodni lekarskiej przy ul. Szosa Chełmińska. Ponieważ akurat tego dnia policjanci brali udział w nagraniach do programu „Uwaga! Pirat”, dzięki uprzejmości redakcji programu TVN Turbo, opublikowali film, który uwiecznił całe zdarzenie.

 

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o:
Komentarze (2)
Toruńska policja zatrzymuje rozpędzonego opla. Ojciec pokazuje na niemowlę i wszyscy pędzą, łamiąc przepisy
Zaloguj się
 • obeznany

  0

  >>> i wszyscy pędzą, łamiąc przepisy <<<

  I byłoby, gdyby kogoś zabili. Jakoś dziwnie jestem pewien, że gdyby jechali przepisowo ale najkrótszą drogą do szpitala to różnica byłyby minimalna i dziecko zostałoby uratowane tak samo jak po tym cyrku.

 • sofija_xs

  Oceniono 2 razy -2

  Czyli po szczepionce? Przecież nie ma u nas NOP-ów a w USA miliony poszły ostatnio za autyzm po szczepionkach dla dwójki dzieci. Polacy dają się golić jak barany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX