Odstraszysz komary za pomocą słoika. Wystarczy wrzucić łatwe do zdobycia składniki

Komary można skutecznie odstraszyć domowymi sposobami. Jednym z nich są piękne lampiony z olejkiem eukaliptusowym.

Przyszła wiosna, a wraz z nią komary. Każdy, kto miał z nimi kiedyś do czynienia, doskonale wie, jak bardzo bywają uciążliwe.

Ludzie zachodzą w głowę, jak pozbyć się natrętnych owadów, kupują chemiczne odstraszacze i kosmetyki, a nie wiedzą, że równie skuteczną mieszankę mogą wykonać sami w domu.

Koszt przedsięwzięcia jest niewielki, a skuteczność bardzo wysoka. Wystarczy że zmieszamy kilka podstawowych składników i umieścimy je w słoiku, a otrzymamy ładny i pachnący (choć nieprzyjemny dla komarów) lampion. Zatem? Do dzieła!

Przeczytaj też: Co zrobić, gdy ukąsi Cię owad? To najlepsze sposoby na złagodzenie bólu

Czego potrzebujesz? 

Przygotuj:

 • 1 cytrynę
 • 1 limonkę
 • liście mięty i rozmarynu
 • wodę 
 • olejek eukaliptusa cytrynowego* - 7-10 kropli
 • słoik
 • pływające świeczki

*Olejek eukaliptusa kosztuje około 10 złotych i można kupić go w niektórych aptekach oraz w sklepach zielarskich i oczywiście przez internet. 

Jak wykonać lampion?

Przygotuj czysty słoik i wypełnij go liśćmi mięty i rozmarynu oraz kawałkami cytrusów. Wszystko zalej wodą i dodaj olejek. Na wierzchu umieść pływającą świeczkę i... gotowe!

Przeczytaj też: Sezon na komary rozpoczęty. Znamy łatwe sposoby, jak ochronić się przed owadami

LampionLampion Fot. DIY Projects | YouTube | Printscreen

Co jest sekretem lampionu?

Jak działać ma lampion? Tu musimy się przyznać do małego oszustwa. Sekret tkwi bowiem w olejku eukaliptusowym, którego boją się komary. 

A skoro wystarczy kilka kropli, by je skutecznie odstraszyć, po co robić lampion? Choćby po to, by postawić na półce, stole, w altance czy na balkonie piękną i oryginalną ozdobę. Ktoś się skusi?

 

Przeczytaj też: Proszek do pieczenia ma wiele zastosowań. Znamy takie, które przydadzą się szczególnie latem

Jest prosty sposób na łatwe wylewanie napojów z kartonu. Pewnie całe życie robiłeś to źle

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (1)
Jak odstraszyć komary? Jest prosty sposób
Zaloguj się
 • kamila mertyr

  0

  To nie zawsze niestety pomaga, komar znajdzie sposób na to żeby ukąsi. Ja tam jeszcze przeboleję, ale najgorzej dzieciaki, bąble rozdrapują do krwi. Zawsze mam plastry xarasan dla nich, bo one działają najlepiej, naklejam na ukąszenie i jest świety spokój przez 8 godzin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX