Mick Jagger jest za stary na bycie sędzią, a TVP wie najlepiej, co to oznacza [MEMY]

Koncert The Rolling Stones w Warszawie to już tylko wspomnienie, ale jakie... O występie Micka Jaggera rozpisują się media na całym świecie, ale tylko TVP wie, jak było naprawdę.

Mick Jagger przyjechał do Polski, dał z zespołem The Rolling Stones niesamowity koncert i nawet pokusił się o mówienie w naszym trudnym, ojczystym języku. A że powszechnie wiadomo, że polski język, trudny język, to wiadomo - to co powiedział, wcale nie musiało oznaczać tego, co miał na myśli. 

W takich przypadkach z pomocą przychodzą eksperci, a kto jak kto, dziennikarze TVP ekspertami są w każdej dziedzinie. Dziennikarze TVP zawsze wiedzą najlepiej. Nawet, jeśli wszyscy mówią inaczej, prawda jest taka, jak podaje Telewizja Polska. 

I w tym przypadku TVP Polaków nie zawiodła, i słowa Jaggera wytłumaczyła. 

Ale po kolei. Lech Wałęsa wysłał list do Micka Jaggera, w którym prosił o wsparcie Polaków w trudnych czasach zamachu na niezawisłość sądów, sędziów i konstytucję. Mick Jagger list zdaje się że przeczytał, bo w trakcie koncertu przemówił do Polaków. Po polsku.

Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać

- powiedział, po czym dodał, już w języku angielskim: ''byliśmy tu w 1967. Pomyślcie, ile osiągnęliście od tego czasu. Niech Bóg będzie z wami.''

Jak rozumieć słowa muzyka? Zdecydowana większość komentujących (w domyśle: mediów) orzekła zgodnie, że Jagger swoimi słowami wsparł protesty Polaków. Ale nie wszyscy. 

Z TVP dowiedzieliśmy się całkiem innej prawdy. Najprawdziwszej. Jagger wcale nie jest przeciwnikiem zmian w sądownictwie, ba, wręcz przeciwnie, zmiany te popiera. 

Paradoksalnie, wokalista The Rolling Stones swoją wypowiedzią dał Wałęsie do zrozumienia, że jest za stary, by być sędzią w tej sprawie

- usłyszeliśmy w materiale przygotowanym dla ''Wiadomości''. 

Jak było naprawdę? Aby się tego dowiedzieć, trzeba by spytać samego Micka Jaggera. Póki zaś nie wypowiedział się po raz kolejny w tej sprawie, pozostaje nam jedynie nie wierzyć w interpretację większości, tylko wziąć za pewnik najprawdziwszą prawdę TVP. No bo kto może wiedzieć lepiej niż oni? 

Więcej o:
Komentarze (36)
Mick Jagger jest za stary na bycie sędzią, a TVP wie najlepiej, co to oznacza [MEMY]
Zaloguj się
 • galaktyczne_jajco

  Oceniono 27 razy 25

  W latach 80 też wielu zagranicznych artystów promowało "Solidarność", mówiło o internowaniu ludzi w stanie wojennym i upominało się o standardy prawa w Polsce podczas swoich koncertów.... PRL pełną gębą wrócił!

  ... i ma twarz tow. prokuratora Piotrowicza!

 • tilow3

  Oceniono 18 razy 18

  Może sobie pisowska nać interpretować dowolnie słowa Jaggera. W świat poszedł jednoznaczny przekaz "Stonsi stanęli w obronie sądów w Polsce". I czy w Australii, czy Brazylii, Chinach, Kanadzie, czy gdziekolwiek, nikomu nawet przez chwilę nie przyszło na myśl to, co chrzanią pisowcy i ich media.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 7

  No i wykrakałem to.
  TVPiS wytłumaczył.
  Dotarło do kogo trzeba.
  Że sędziowie są za starzy by orzekać, ale zawsze mogą se pośpiewać.
  A PiS zadba o to, by cienko śpiewali!

 • wujek_extrema

  Oceniono 6 razy 6

  wypowiedzi i paski TVP na poziomie Polnocnej Korei

 • apm1947

  Oceniono 7 razy 5

  Pissmani zawsze potrafią wszystko przekabacić i przedstawić każdą klęskę jako swój sukces. Przykładem tego zboczenia są miedzy innymi: 27:1 i ustawa o IPN. PiSS tak ma

 • farsizm

  Oceniono 4 razy 4

  Może już czas na nową Seksmisję.

 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro Jagger nic takiego nie powiedział, to dlaczego tak ujadacie, drodzy pisoruscy?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  No i wykrakałem to.
  TVPiS wytłumaczył.
  Dotarło do kogo trzeba.
  Że sędziowie są za starzy by orzekać, ale zawsze mogą se pośpiewać.
  A PiS zadba o to, by cienko śpiewali!

 • zlappande

  Oceniono 3 razy 3

  cokolwiek nie powiedziec, zwyciezca okazal sie Lech Walesa, zagral sprytnie (a wlasciwie nie on, bo to pomysl adwokata pracujacego dla LW)
  do glabow z wiosek chyba docierac juz powinno, ze Polska jest symbolem badziewia
  nastepny film o Boracie moze byc o Borackim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX