IKEA usunęła kobiety z katalogu dla Arabii Saudyjskiej. Internauci szydzą z koncernu

Takiej wpadki wizerunkowej firma dawno nie zaliczyła.

Kontrowersje wywołało opublikowanie tych dwóch zestawionych ze sobą zdjęć z katalogów na rok 2013.

Katalog IKEA

Szwedzki dziennik "Metro", który rozpoczął atak na postępowanie koncernu twierdzi, że IKEA zmieniła fotografię ze względu na obowiązujące w Arabii Saudyjskiej prawo zakazujące pokazywania kobiet z odsłoniętą skórą. W sieci zaczęły pojawiać się kolejne fotografie porównujące obie wersje katalogu.

Katalog IKEA 2013

Koncern skrytykowała szwedzka minister handlu Ewa Bjoerling, która stwierdziła, że "kobiet nie da się wyretuszować z rzeczywistości". Władze firmy broniły się, zrzucając odpowiedzialność na swoją spółkę holdingową Inter IKEA, która była odpowiedzialna za przygotowanie saudyjskiej wersji katalogu. To jednak nie mogło powstrzymać rosnącego oburzenia społeczności internetowej.

IKEA stała się przedmiotem krytyki i szyderstw. Internauci zaczęli przerabiać znane wszystkim fotografie. Kobiety, które na nich były został zastąpione produktami firmy. Tak zdaniem twórców parodii, powinien wyglądać świat według IKEA.

Matka Teresa i Jan Paweł II

ZOBACZCIE WIĘCEJ SZYDERCZYCH ZDJĘĆ >>>

Więcej o:
Komentarze (9)
IKEA usunęła kobiety z katalogu dla Arabii Saudyjskiej. Internauci szydzą z koncernu
Zaloguj się
 • rave8

  Oceniono 4 razy 4

  Co ma wspólnego firma produkująca meble z LGBT czy płcią lub orientacją seksualną. Przecież to nosi znamiona jakiejś sekty. Pracownik ma być dobry w swoim fachu , a nie ideologicznie się angażować w jakieś cyrki z poglądami.

 • von_ski_dwa

  Oceniono 1 raz 1

  toż w pierwszym zdaniu: 'IKEA zmieniła fotografię ze względu na obowiązujące w Arabii Saudyjskiej prawo zakazujące pokazywania kobiet z odsłoniętą skórą.' mieli nie zmienić == nie mieć katalogu? poubierać w burki i być atakowanymi z tego powodu? saudom a nie firmie krytyka się należy

 • beor

  Oceniono 1 raz 1

  Link do "szyderczych" zdjęć prowadzi na stronę główną gazeta.pI.
  To nie wymaga komentarza :-)))))))

  Nota bene: pracownik gazety, który odkrył właśnie słowo "szyderczy" powinien dostać Pulizera. A nie, niestety to nagroda dla dziennikarzy, nie dla pracowników gazety.
  Ale jakąś nagrodę powinien dostać.
  Szybko, nim go wyleją za zbytnią szczerość.

 • selerek

  Oceniono 5 razy 1

  Nie za to, że "nie popierał lgbt", tylko za to, że mówił o "mordowaniu lgbt i spłynięciu ich krwi", ale "to przecież cytat ze Starego Testamentu, więc co mi zrobicie, wolność poglądów!!!!". Więc skończcie trollować. Może niech następnym razem zwolniony pracownik (w ramach wolności poglądów) nawołuje do mordowania waszych rodzin, oczywiście wynajdując odpowiednie cytaty w Biblii. Bo według Starego Testamentu wystarczy przecież, że np. jakaś kobieta w waszej rodzinie dopuściła się pozamałżeńskiego seksu, albo syn nie był posłuszny ojcu, a kamienie powinny pójść w ruch!

 • fajnybrat

  Oceniono 8 razy -2

  Jak to "dawno nie zaliczyła"? Parę dni temu zwolniła pracownika za to, że nie popierał LGBTQWERTY.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 12 razy -4

  Prawacka hipokryzja. Przecież tego chcecie właśnie, aby koncern dostosował się do lokalnych zwyczajów, biorąc pod uwagę wrzask, który czynicie z powodu zwolnienia pracownika-homofoba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX