Mama tych małych gepardów nie przeżyła porodu. Trafiły na wyjątkową opiekunkę

Te malutkie gepardziątka urodziły się na początku marca. Nie cieszyły się długo troską i miłością swojej mamy Willow. Musiał się nimi zaopiekować kto inny.
Spodobało Ci się?

Dużo wskazywało na to, że marzec będzie dobrym miesiącem dla pracowników Cincinnati Zoo w Ohio. Na świat miały przyjść małe gepardy. Jednak nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Maluchy przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu, które uratowało im życie. Gepardzica Willow zmarła po porodzie.

Five Cheetah cubs have been receiving critical care in the Cincinnati Zoo's nursery since they were born on March 8. The...

Opublikowany przez ZooBorns na 28 marca 2016

Początkowo obsługa karmiła maleńkie gepardy butelką co 3 godziny i skrupulatnie sprawdzała ich wagę. Jednak jedzenie i opieka medyczna nie wystarczą.

View post on imgur.com

Tak małe zwierzęta potrzebują także ciepła i matczynej troski. Na szczęście znalazła się dla nich zastępcza mama.

Five Cheetah cubs have been receiving critical care in the Cincinnati Zoo's nursery since they were born on March 8. The...

Opublikowany przez ZooBorns na 28 marca 2016

Blakely jest owczarkiem australijskim i ma w zoo bardzo ważną funkcję. Jest nianią i towarzyszką dla osieroconych dzieci najróżniejszych zwierząt. Tym razem to młode gepardziątka trafiły pod jej opiekę. Mogą się z nią bawić, przytulać się do niej i wygrzewać w jej cieple. Zresztą zobaczcie sami.

Mimo, że gepardy mają dopiero 3 tygodnie, już zaskarbiły sobie miłość wielu ludzi. Ci, którzy jak Lisa widzieli je na żywo, są zachwyceni.

Komentarz na FacebookuLisa Hubband/Facebook via ZooBorns

Zoo w Cincinnati jest znane na całym świecie, między innymi z tego, że jest jednym z nielicznych miejsc, poza naturalnym środowiskiem, w którym rozmnażają się białe tygrysy.

Więcej o: