Tata zabrał swoje dzieci do zoo. Pawian rzucił w nie ekskrementami

Nie najlepiej zakończyła się ta rodzinna wycieczka na spotkanie z dziką fauną.

Isaac Montanya zabrał swoje pociechy do parku zoologicznego Tiger World w Rockwell. Często odwiedzają to miejsce, stąd też wiedzą, że pewien pawian nie pała szczególną sympatią do autora nagrania.

Zobacz też: Pokazuje małpom magiczne sztuczki. Reakcja? Rewelacyjna!

Jednak tym razem zwierzątko pokazało swoją antypatię w sposób naprawdę dobitny. Pawian był zdenerwowany i kiedy zobaczył grupkę zwiedzających, jego niezadowolenie tylko rosło. Dzieci machały w jego stronę łapkami, a jemu to się ewidentnie nie podobało.

Wkurzony sięgnął ręką na ziemię i rzucił swoją kupa prosto w ludzi. Pech chciał, że trafił akurat w dzieci.

Szczególnie oberwała jedna dziewczynka. Pan tata próbował zachować się troskliwie, ale nie mógł powstrzymać śmiechu, kiedy pytał czy wszystko w porządku. Na pewno nie zazdrościmy dziewczynce takiego przeżycia.

Z drugiej strony wypada też się zastanowić, czy zwierzę, które tak źle reaguje na obecność zwiedzających, powinno być zmuszane do zamieszkiwania wybiegu.

Co ciekawe, amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, w wyniku którego doszli do wniosku, że te małpy, które rzucają odchodami, są dużo bardziej inteligentne niż te, które tego nie robią.

Wyniki zostały opublikowane w ''Philosophical Transactions of the Royal Society''. Co więcej okazuje się, kiedy małpy obrzucają inne małpy odchodami, ku wielkiej radości zwiedzających zoo, ma to znamiona komunikacji. Rzucanie kupy, podpowiadają naukowcy, jest nie tylko oznaką inteligencji, ale i czymś w rodzaju prekursora języka.

No proszę, a my myśleliśmy, że będzie nadużyciem, kiedy napiszemy, że w ten skuteczny sposób pawian chciał odstraszyć nieproszonych gości. Jak widać, coś w tym jednak jest. Tym samym powiedział bardzo wyraźnie: wynocha. 

Zobacz też:

Mama w 7. miesiącu ciąży pokazała brzuch orangutanowi. Jego reakcja jest fantastyczna

9-letni Caco niedługo wyprowadzi się od rodziców. To zwycięskie zdjęcie zrobił mu nastoletni Daniel

Więcej o: