Prowokacja "Przekroju": Czy politycy znają angielski?

Polscy posłowie w ankietach przeprowadzanych przez Kancelarię Sejmu zapewniają, iż doskonale posługują się językami obcymi. 337 z 460 parlamentarzystów deklaruje bardzo dobrą znajomość języka angielskiego - pisze "Przekrój". Jak jest naprawdę?

"Przekrój" zadzwonił do posłów, którzy twierdzili, że świetnie znają angielski. Podstawiony rozmówca zaczynał rozmowę w języku angielskim...

Prowokacja ''Przekroju''

Do Tadeusza Cymańskiego zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się jako Richard Knob z dziennika "The Guardian". Poprosił o krótki komentarz na temat refundacji procedury in vitro. Jak pisze ''Przekrój'', pan Knob usłyszał w słuchawce trzaski i szept po polsku - Powiedz, że ojca nie ma.

Po chwili do dziennikarza oddzwonił syn posła. Wyjaśnił, że ojciec mówi po angielsku bardzo słabo. - (...) jeśli chce pan komentarz, to ja musiałbym panu tłumaczyć - powiedział podstawionemu dziennikarzowi syn Tadeusza Cymańskiego.

"Przekrój" zadzwonił także do Stefana Niesiołowskiego. Poseł PO poprosił Richarda Knoba, by ten zadzwonił za 20 minut. O umówionej godzinie nie odbierał telefonu - informuje tygodnik.

Słynne wystąpienia

Przypominamy legendarne, anglojęzyczne wystąpienia naszych parlamenatarzystów: 

Wojciech Olejniczak i Welcome Everybody

Anna Fotyga i Hardcore

Więcej o: