Sprzedał domenę pizza.com za 2,6 mln dolarów!

Chris Clark cenną domenę zarejestrował w 1994 roku. Utrzymanie jej kosztowało go 20 dolarów rocznie. Teraz sprzedał ją z naprawdę dużym zyskiem!

Jak informuje serwis BBC, 43-letni Amerykanin postanowił założyć domenę w czasach, kiedy internet dopiero raczkował. Miał nadzieję, że pizza.com pomoże jego firmie konsultacyjnej zyskać nowych klientów zajmujących się sprzedażą pizzy. W 2000 roku interes przestał być opłacalny i Clark sprzedał swoją firmę. Jednak dalej co roku płacił 20 dolarów za utrzymanie domeny. Zarabiał na niej dzięki reklamom.


W styczniu usłyszał o sprzedaży innej domeny, Vodka.com za 3 mln dolarów w 2006 roku. Postanowił sprawdzić, jaką cenę osiągnie pizza.com. - Jeśli ktoś chciał zapłacić tyle za Vodka.com, może pizza.com wzbudzi większe zainteresowanie - stwierdził przedsiębiorczy Amerykanin.


Aukcja internetowa rozpoczęła się 27 marca. Pierwsza oferowana kwota wynosiła 100 dolarów. Tydzień później cena skoczyła do 2,6 mln dolarów! Chris Clark przyjął ofertę anonimowego nabywcy. - To jest szaleństwo, czyste szaleństwo - powtarza zdumiony.


- Zmieni to moje życie w znacznym stopniu - dodaje Amerykanin. Spodziewa się przelewu pieniędzy w ciągu kilku najbliższych dni, jak tylko dojdzie do sfinalizowania transakcji.


Clark, który z dnia na dzień stał się milionerem, dzisiaj żałuje jedynie tego, że w latach 90-tych nie zarejestrował więcej popularnych domen internetowych.

Więcej o: