Niemiecki tabloid pomaga unikać Brytyjczyków na wakacjach

Historia Davida Barnisha, Brytyjczyka, który otrzymał odszkodowanie za hotel pełen Niemców obiegła cały świat. Szczególną reakcję wywołała oczywiście w Niemczech.  Znany tabloid "Bild" opublikował listę kurortów, których Niemcy powinni unikać. Dlaczego? Jest tam zbyt dużo Wyspiarzy.

 

 

Niemiecka gazeta "Bild" postanowiła pomóc czytelnikom unikać nieprzyjemnych spotkań z Brytyjczykami. Na łamach dziennika przeczytać można było między innymi opinię eksperta, który ostrzegał, że Niemcom trudno byłoby uzyskać odszkodowanie za wakacje z poddanymi Królowej.

 

- Nawet jeśli biuro podróży w reklamie napisze, że dany kurort jest "lubiany przez Niemców", może się okazać, że 90% turystów to Brytyjczycy. Niestety, żadne odszkodowanie w takiej  nie wchodzi w grę - napisała Uta Stenzel, ekspert prawny gazety.

 

Skoro nie ma co liczyć na pieniądze, to trzeba Wyspiarzy unikać. "Czarne punkty", które Niemcy powinni omijać szerokim łukiem, to między innymi miejscowości na Cyprze, Majorce i Ibizie. Oprócz listy kurortów czytelnicy mogą zapoznać się ze zdjęciami, które mają pomóc w identyfikacji Brytyjczyków.

 

Dziennik przypomina też, że tegoroczne EURO będzie w znacznym stopniu wolne od Brytyjczyków, ponieważ do rozgrywek nie zakwalifikowała się żadna drużyna z Wysp.

 

Czy rozpoczęła się nowa wojna tabloidów? Jak zareaguje "The Sun" ? A może to gry włączy się ktoś jeszcze? Będziemy Was informować!

 

 

 

 

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

 

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl!

Więcej o: