Za gorąco? Napij się drinka z węgorza!

Na dworze skwar i upał? Japończycy mają idealne rozwiązanie. Wiadomo, że w taką pogodę trzeba dużo pić. Ale żeby od razu pić napój z węgorza? Japończycy twierdzą, że nic lepiej nie orzeźwia w letnie dni.

 

 

Japonia znana jest z wyjątkowej kuchni. Dla Europejczyków czasem jest ona niezrozumiała, zawsze jest dla nas oryginalna. Wszyscy już pogodzili się z surowymi rybami, czas na... napój z węgorza.

 

Japońskie sklepy zapełniły się Unagi Nobori - bo taką nazwę nosi wyjątkowy drink. W jego skład wchodzi ekstrakt z kości węgorza oraz liczne witaminy. Żółty napój, który jest pierwszym tego typu masowo produkowanym w Japonii, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród Japończyków, którzy uwielbiają węgorze.

 

- Nasz produkt przeznaczony jest szczególnie dla mężczyzn, którzy są zmęczeni letnimi upałami - powiedział rzecznik prasowy producenta napoju.

 

Premiera Unagi Nobori została wyznaczona nieprzypadkowo. Niedługo w Japonii wypada sezon na węgorze Zapotrzebowanie na te zwierzęta jest tak wielkie, że w sądach wylądowało już kilku producentów, którzy sprzedawali chińskie węgorze jako rodzime.

 

ZOBACZ KONIECZNIE: Ogórkowa Pepsi? Oto ranking najdziwniejszych napojów świata!

 

 

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

 

 

Więcej o: