Media uprzejmie donoszą: wszyscy zginiemy!

Apokalipsa nadeszła! To nie jest żart. Straszliwa epidemia ''świńskiej grypy'' zmiecie ludzkość z powierzchni ziemi. Przynajmniej większą jej część. Skąd to wiemy?

 

''Świńska grypa zabije miliony ludzi'' - donosił wczoraj, dobrze poinformowany, Super Express. ''Kiedy dotrze do nas?'' - pytał na pierwszej stronie tabloid. Nas to też interesuje. Chcielibyśmy wiedzieć, ile mamy czasu na pożegnanie się z rodziną i przyjaciółmi.

 

fot. za Fakt i Super Express

 

Dziś Super Express jest bardziej precyzyjny. ''10 milionów Polaków zarazi się świńską grypą'' - informuje. Zginie tylko co czwarty? Czyli mamy szansę!


''Czarny scenariusz pandemii, jakiej świat nie widział od 41 lat'' - przytakuje Onet.pl. Portal wie także, czy śmiercionośny wirus dotarł do Polski, nie chce chyba siać paniki, bo informuje tylko, że ''badania dały jasną odpowiedź''. Jaką? Aż boimy się sprawdzać...

 

Fot. za onet.pl


''Ściskał dłoń Obamy. Tydzień później umarł'' - informuje z kolei portal tvn24.pl.

 

fot. za tvn24.pl


Temat dłoni podejmują również inne media. ''Nie zabraknie rąk do kopania grobów'' - uspokaja dziennik.pl. Kamień spadł nam z serca.

 

''Zielona Góra bez świńskiej grypy'' - równie optymistycznie donosi tvp.info. Ostatnia enklawa? Zaczynamy się pakować.

 

fot. za tvp.info


Ale przecież ''zaszczepieni mają szansę przetrwać'' - cytuje Ewę Kopacz dziennik.pl. Czyli jest jeszcze szansa? Biegniemy kupić szczepionkę. Pewnie będzie o nią trzeba walczyć z innymi pacjentami, ale epidemia to nie czas na sentymenty.

 

 

fot. za dziennik.pl

 

Może jednak wirus nie taki groźny jak go malują? 


- Nie przewiduję, by w Polsce miała wybuchnąć epidemia świńskiej grypy - uspokaja prof. Andrzej Zieliński z Państwowego Zakładu Higieny, konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii. I dodaje: - Niektóre gazety robią rzeczy, których nie powinny robić. Pojawiły się rysunki, które są obliczone nie na informowanie, lecz na rozbudzanie strachu.

 

Alex

POLECAMY:

Wizualizacja wirusa w TVN24 - co ci przypomina?

Tomasz Lis zdjął koszulkę na meczu, a tam...

Więcej o: