Prezydent jest niski - obok mogą stać tylko niskie osoby

Wzrost Nicolasa Sarkozy'ego wywołał we Francji prawdziwą burzę.

 

Prezydent Francji jest podobno baaardzo drażliwy na punkcie swojego wzrostu. I dlatego w czasie wizyty w fabryce części samochodowych Faurecia w Caligny w Normandii obok niego mogli stanąć tylko pracownicy nie wyżsi od niego.

 

Nicolas Sarkozy i pracownicy fabryki, fot. AP

 

Sarkozy do Caligny udał się 3 września, w trakcie wizyty wygłosił przemówienie do pracowników. Żadna z osób, które stały za nim, nie była od niego wyższa. Zbieg okoliczności?

 

Afera wybuchła po reportażu belgijskiej TV RTBF. W materiale jedna z pracownic przyznała, że to wzrost decydował, kto stanął za prezydentem w czasie jego przemówienia.

 

- Powiedziano mi, że została Pani wybrana ze względu na wzrost, czy to prawda? - spytał reporter RTBF. - Tak - padła odpowiedź. - Nie może być Pani większa od prezydenta? - drążył dziennikarz. - Tak, zgadza się - potwierdziła pracownica.

 

Pałac Elizejski zaprzecza

 

Reportaż stał się hitem na francuskich stronach internetowych, opozycja znalazła sobie znakomity temat do kpin, a Pałac Elizejski wszystkiemu zaprzecza. - To kompletny absurd i groteska - stwierdził rzecznik prezydenta.

 

Również kierownictwo Faurecii ''zaprzecza plotkom, że Pałac Elizejski wystosował jakieś ''specjalne prośby'' dotyczące pracowników obecnych w czasie przemówienia prezydenta''.

 

Związki zawodowe potwierdzają

 

Ale francuskie serwisy internetowe Le Post i Rue89 w odpowiedzi na to zamieściły wypowiedzi przedstawicieli związków zawodowych. Potwierdzają oni, że zastosowano jednak kryterium wzrostu przy doborze przedstawicieli załogi.

 

- Prośba, polecenie, jeśli Pan woli, zostało wydane kierownictwu Faurecii - ujawnił w rozmowie z Rue89 przedstawiciel związków zawodowych Jose de sa Moreira.

 

Wzrost prezydenta Francji ocenia się na ok. 165-168 cm. Zazwyczaj pokazuje się on w butach na podwyższonym obcasie - dzięki temu zyskuje kilka dodatkowych centymetrów. Natomiast jego żona Carla Bruni unika wysokich obcasów w towarzystwie męża.

 

WIĘCEJ CIEKAWOSTEK ZNAJDZIESZ NA DESER.PL>>>