Takiego tabloidu jeszcze nie było

Po długich i zażartych obradach jury konkursu podjęło ostateczną decyzję.

 

Przypomnijmy: pod koniec października zaproponowaliśmy Wam zabawę w formie konkursu. Prosiliśmy Was o stworzenie prac w konwencji całej strony lub artykułu z tabloidu. Do wygrania był laptop (i płyty DVD). I... zaskoczyliście nas.

 

Lekko nie było. Podejrzewamy, że wśród czytelników Deseru znajduje się kilku redaktorów tabloidów (pozdrawiamy!). Naprawdę nie spodziewaliśmy się aż tylu prac! Otrzymaliśmy 72 zgłoszenia z tekstami pełnymi grozy, nieprawdopodobnych zdarzeń i budzących przerażenie.

 

A niemal każda praca opatrzona zaskakującą rekonstrukcją - i bądź tu człowieku mądry i wybierz te najlepsze... Uwierzcie nam na słowo: to lekko nie było. Ale po wielogodzinnych sporach udało się. Oto zwycięzcy:

 

NAGRODA GŁÓWNA

 

Pierwsze miejsce i laptop Asus M51SE-AP031C otrzymuje... Łukasz Stelmach! ''Kredens morderca'' wstrząsnął nami i powalił na łopatki profesjonalnym przygotowaniem całej strony tabloidu. A numery Lotto (jeszcze nic nie wygraliśmy, ale próbujemy dalej) przeważyły szalę na jego korzyść. Podejrzewamy, że redaktorzy Faktu i Superaka przeżywają teraz chwile grozy - Łukasz może zastąpić ich wszystkich. Gratulujemy!

 

ZOBACZ WSZYSTKIE NAGRODZONE PRACE>>>

 

WYRÓŻNIENIA

 

* Filip Połoska sprawił, że kupowanie masła już raz na zawsze będzie nam się kojarzyć z występkiem i zbrodnią. Historia pana, który ''już nigdy nikogo nie oszuka'' jest naprawdę dramatyczna. Polecamy wszystkim paniom ku przestrodze.

 

* Agata Stankiewicz. Tabloidy to przede wszystkim groza i makabra. Autorka tej pracy dobrze o tym wie. Niech nie zmylą Was rekonstrukcje z klocków Lego (znakomity pomysł!) - tego nie powinny czytać dzieci. Agata perfekcyjnie wczuła się w styl brukowców, nie zabrakło nawet gołej Grażynki (21 l.) w dolnym rogu strony.

 

* Paweł Bakalarz również zdecydował się na zaskakującą wizualizację. Przeglądamy tabloidy codziennie, ale to NIC w porównaniu z ilustracją jego autorstwa. Zobaczcie sami. Doceniamy przede wszystkim minimalizm i prostotę rekonstrukcji.

 

* Hania Misiak. Po przeczytaniu jej szokującej pracy część redakcji zaczęła zdzierać klepki w swoim domku na wsi (bo kiedyś przyśnił się nam Piłsudski). Pracę polecamy wszystkim miłośnikom Napoleona i niewyjaśnionych zagadek.

 

Autorzy wyróżnionych prac otrzymują płyty DVD z hitem Bollywoodu ''Do zakochania jeden krok" z Shahrukh Khanem w roli głównej. Dodatkowo postanowiliśmy przyznać NAGRODĘ POCIESZENIA (płytę DVD z filmem ''Wojna polsko-ruska'') Rafałowi Zbrzeżnemu za znakomity tytuł artykułu: ''Mógł zabić! A uzdrawia''.

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom - jeszcze raz gratulujemy!

 

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: