Reklama KFC jest rasistowska?

Filmik pod tytułem: ''Jak uciszyć hałaśliwy tłum''.

Samotny biały mężczyzna na meczu krykieta. A wokół tłum kibiców entuzjastycznie dopingujący drużynę - wszyscy o ciemnym kolorze skóry. - Znalazłeś się w krępującej sytuacji i nie wiesz, co zrobić? - pyta Mick (tak nazywa się nasz bohater).

 

''Jak uciszyć hałaśliwy tłum'' - rasistowska reklama KFC

 

Ale od czego jest duży kubełek KFC - wystarczy poczęstować sąsiadów i tłum kibiców od razu się uspokaja. - Zbyt proste - stwierdza Mick.

 

Zbyt rasistowskie - stwierdziło wielu internautów. Spot z Australii, który jest częścią kampanii ''Krykiet - jak przetrwać'', na YouTube miał już ponad 200 tys. odsłon i zebrał ponad 2,8 tys. komentarzy.

 

Na stronie KFC filmik nosił tytuł ''Jak uciszyć hałaśliwy tłum''. Internauta, który zamieścił filmik na stronie serwisu, zdecydował się podpisać go ''Rasistowska reklama KFC?''. I rozpętał burzę. Z jednej strony padają takie komentarze, jak ten który pojawił się na stronie Mediabistro.com:

 

Sfrustrowany biały gość znajduje wyjście z ''krępującej sytuacji'' - w tym przypadku najwyraźniej oznacza to utkwienie w tłumie wesołych, dopingujących czarnych ludzi w czasie zawodów sportowych - zamawia smażonego kurczaka.

 

Z drugiej - część internautów broni twórców reklamy, podkreślając, że spot był emitowany w czasie meczów krykieta pomiędzy Australią i drużynami z Karaibów. Gdyby Australia grała np. z Anglią - samotny biały mężczyzna siedziałby otoczony przez tłum fanatycznych kibiców krykieta z Anglii.

 

Czy oskarżenia o rasizm rzeczywiście są całkowicie bezpodstawne? Oceńcie sami.

 

Hal

 

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK