Wygrali 100 tys. dolarów za... SMS-owanie [WIDEO]

Najszybsze kciuki świata.

 

Dwoje nastolatków z Korei Południowej wygrało mistrzostwa świata w... pisaniu SMSów na czas. Konkurs odbył się już po raz trzeci.

 

Zwycięzcy dostali nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów. Zdobywcy drugiego miejsca muszą zadowolić się 20 tys. dolarów do podziału. Nic dziwnego, że zawody wzbudziły ogromne zainteresowanie. Zgłosiło się 200 tysięcy osób. Do finału, który odbył się w Nowym Jorku, zakwalifikowało się 13 dwuosobowych zespołów z różnych krajów.

 

 

Drugie miejsce przypadło zawodnikom amerykańskim, trzecie argentyńskim, czwarte zaś brazylijskim. Poza podium znalazły się zespoły z Australii, Hiszpanii, Indonezji, Kanady, Meksyku, Nowej Zelandii, Portugalii, Rosji i RPA.

 

Zadanie uczestników mistrzostw, sponsorowanych przez południowokoreańskiego producenta sprzętu elektronicznego LG, polegało na jak najszybszym i bezbłędnym przepisywaniu na klawiaturze telefonu komórkowego słów i zdań w macierzystym języku. Pierwszy etap konkursu, nazwany "wyścigiem śmierci", trwał aż godzinę, dogrywka - tylko dwie minuty.

 

doro/ PAP

 

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK