Rewolucja w Scrabble! Zmieniają zasady - i jak teraz grać?

Tego jeszcze nie było.

 

Szykuje się rewolucja w popularnej grze Scrabble. Jej producent zdecydował się po raz pierwszy od 1948 roku na zmianę zasad, aby ''przystosować ją do dzisiejszych realiów''.

 

Według oryginalnych reguł, wymyślonych przez Alfreda Buttsa, gracze nie mogli układać słów, które byłyby na przykład nazwami własnymi. Firma, która ma prawa do marki Scrabble, postanowiła to zmienić.

 

Zgodnie z nowymi regułami gracze będą mogli wykorzystywać nazwiska znanych ludzi, nazw firm czy też słynnych miejsc. Zespół pracujący nad modyfikacją regulaminu rozważa również wprowadzenie zmian dotyczących zasad ustawiania i wykorzystywania liter na planszy.

 

Według przedstawicieli firmy produkującej Scrabble, zmiany wpłyną korzystnie na obraz rozgrywki. Liczą również, że osoby, które lubiły ''starą'' grę będą zachwyceni zmianami, jakie zostaną wprowadzone.

 

- Nie powinno się zmieniać zasad tylko dlatego, że ludzie w dzisiejszych czasach uważają Scrabble za zbyt trudną grę - komentuje dla BBC jeden z graczy, który najwyraźniej do ''zachwyconych'' nie należy.

 

Hal / IAR

 

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK || WYKOP

Więcej o: