I znów sukces! Polak został najlepiej przebranym przestępcą

Wyprzedził nawet Lorda Vadera.

 

Brytyjski dziennik ''The Telegraph'' sporządził ranking najbardziej twórczych zamaskowanych przestępców, na którego szczycie znalazł się nasz krajan, Konrad Zdzierak. Zamieszkały w USA Zdzierak zasłynął obrabowaniem sześciu banków w masce, która do złudzenia upodabniała go do czarnoskórego mężczyzny.

 

Przebranie było tak skuteczne, że niebawem znaleziono podejrzanego przypominającego postać z nagrań kamery przemysłowej. Pech chciał, że maska była niezwykle podobna do rysów twarzy pewnego przypadkowego afroamerykanina. Nawet jego własna matka rozpoznała w rabusiu swojego syna (szczegółowo opisaliśmy sprawę TUTAJ).

 

Na szczęście Zdzieraka udało się zdemaskować, dzięki czemu sprawa mogła trafić do mediów i rozsławić polską myśl rabunkową na cały świat. Konrad Zdzierak znalazł się w elitarnym gronie najlepszych (choć złapanych) złodziei i oszustów, wyprzedzając m. in. młodego Azjatę przebranego za staruszka z Kaukazu (o którym już pisaliśmy TUTAJ) i rabusia przebranego za uzbrojonego Dartha Vadera. Dzięki świat dowiedział się, że polscy przestępcy wciąż liczą się w świecie.

 

Więcej na stronie ''The Telegraph''.

 

Red. D.

Więcej o: