Nowa gwiazda - tornado, połamane nogi i... Wzruszające [WIDEO]

Niesamowita wola walki i ogromna potrzeba powrotu do właścicieli sprawiła, że Mason stał się małym bohaterem.

Ukochany pupil Mason schował się w garażu, gdy 27 kwietnia w North Smithfield w stanie Alabama uderzyło tornado. Było ono na tyle silne, że porwało psa i rzuciło, nie wiadomo gdzie. Właściciele robili wszystko, by odnaleźć Masona, jednak bezskutecznie. Aż do pewnego dnia.

ZOBACZ zdjęcia Masona >>>

Rodzina, której członkiem był ok. roczny mieszaniec teriera, po trzech (niektóre źródła mówią o dwóch) tygodniach od zaginięcia psa znalazła go merdającego ogonem na ganku. Jednak zwierzak potrzebował niezwłocznej pomocy. Obydwie przednie nogi były złamane.

Masona szybko zawieziono do pobliskiego schroniska. Większość pracowników tamtejszej lecznicy nie mogła uwierzyć w niezwykłą historię psiaka.

- Był wychudzony, a dwie przednie łapy po prostu wisiały poniżej łokci. On dosłownie musiał się na nich czołgać, by wrócić do domu. Ten mały w ogóle nie przejawia, jakoby coś go bolało. Po prostu cieszył się, że udało mu się wrócić - mówi Phil Doster a Animal Control, który obecnie opiekuje się psem w schronisku.

Właściciele Masona nie posiadali się z radości, jednak muszą jeszcze na nowo poskładać do swoje życie i dom zniszczone w czasie tornada. Poprosili o tymczasową opiekę nad psem.

Historia psiaka poruszyła okolicznych mieszkańców i klinikę weterynaryjną, która zaoferowała swoje darmowe usługi. Przede wszystkim trzeba było wyleczyć nogi Masona. Mały bohater jest już po operacji.

- Jeden z naszych chirurgów zaoferował swoje usługi i w piątek Mason przeszedł trzyipółgodzinną poważną operację - mówi menadżer Vulcan Park Animal Clinic. - Teraz ma w nogach metalowe płytki, ale ma się świetnie - chętnie i pije. Ten pies ma niesamowite serce i wspaniałą osobowość.

Jeszcze tylko 6 tygodni i Mason wróci do swoich ukochanych właścicieli, do których z taką determinacją szedł. Tymczasem na Facebooku powstała strona mu poświęcona. Liczy już ponad 1200 fanów.

Komiksy, boks, narkotyki - 10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIESZ o Baracku Obamie >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: