To kultowe polskie seriale kostiumowe. Rozpoznasz je po kadrach?

1 / 12

Na sto procent znasz tytuł serialu, z którego pochodzi ten kadr. To jedna z głośniejszych produkcji TVP. Jej tytuł to:

2 / 12

Ten kadr pochodzi z pięknego serialu, opowiadającego historię kobiety, która wychodzi za mąż z obowiązku. Główna bohaterka przez lata wspomina dawną miłość... To oczywiście:

3 / 12

Ten serial to dzieło Andrzeja Wajdy. Jego akcja dzieje się w Łodzi, a fabuła rozgrywa wokół losów trójki przyjaciół. Znasz tytuł?

4 / 12

Ten serial powstał na podstawie powieści Bolesława Prusa. Opowiada o losach kupca zakochanego w arystokratce i jest to oczywiście:

5 / 12

Czy wiesz, z jakiego polskiego serialu pochodzi ten kadr?

6 / 12

Ten serial nakręcono na podstawie powieści Stefana Żeromskiego. Główną rolę grał w nim Łukasz Garlicki. Znasz jego tytuł?

7 / 12

Dla TVP nakręcono między innymi serial o niesfornej dziewczynce z włosami zaplecionymi w warkocze. To oczywiście:

8 / 12

Ten serial na kanwie powieści Lwa Tołstoja to produkcja międzynarodowa. Zagrało w nim wielu polskich aktorów, a emitowany był w telewizji Polsat. Jego tytuł to:

9 / 12

Ta urocza dziewczynka to oczywiście główna bohaterka serialu:

10 / 12

Czy rozpoznajesz, który to kultowy, polski serial historyczny?

11 / 12

Ten serial kryminalny wzbudził wiele kontrowersji. Znasz jego tytuł?

12 / 12

To jeden z najstarszych polskich seriali historycznych, nakręcony w 1969 roku. Jego akcja toczy się za panowania Władysława Łokietka. Znasz jego tytuł?

Polskie seriale kostiumowe nie kończą się na hicie TVP. Przez lata powstały ich dziesiątki. Wybraliśmy dwanaście z nich. Potrafisz je rozpoznać?