To Biblia czy Koran? Rozpoznasz, z której księgi pochodzi ten cytat?

1 / 12

To pewnie pamiętasz: ''Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz (...) stworzył mężczyznę i niewiastę''. Ten cytat pochodzi z:

2 / 12

''Nie ma boga, jak tylko On: Żyjący, Istniejący! Nie chwyta Go ni drzemka, ni sen. Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi!'' - to cytat z:

3 / 12

''A jeśli oni skłonią się do pokoju, to i ty się ku niemu skłoń i zaufaj Bogu! Zaprawdę, On jest Słyszący, Wszechwiedzący!'' - przeczytamy w:

4 / 12

Słowa ''kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie'' znajdziemy w:

5 / 12

''Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami''. Takie zdanie znajdziemy w:

6 / 12

''Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto ratuje człowieka, czyni tak, jakby ratował całą ludzkość'' - to słowa z:

7 / 12

''Jeśli przyjdzie do ciebie nieznajomy i poprosi, abyś go przyjął pod swój dach, ugość go, a znajdziesz łaskę'' - przeczytamy w:

8 / 12

''Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą'' - takie słowa znajdziemy w:

9 / 12

''Przeklęty ten, co wypełnia dzieło Pańskie niedbale! Przeklęty ten, który swój miecz powstrzymuje od krwi!'' - takie przestrogi znajdziemy w:

10 / 12

''Zaprawdę, tym, którzy nie uwierzyli, nie pomogą nic wobec Boga ani ich majątki, ani ich dzieci! Oni będą paliwem dla ognia!'' - przeczytamy w:

11 / 12

''Zostawcie ich. To ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną'' - to słowa z:

12 / 12

''Pan rzekł: Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: ''Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze', a byłaby wam posłuszna'' - przeczytamy w: