Czy na pewno wiesz, z kim mieszkasz pod jednym dachem? [QUIZ]

1 / 8

Te zwierzęta o mikroskopijnych rozmiarach (0,1- 0,5 mm). Ich odnóża i odchody mogą wywoływać reakcję alergiczną. W naszych domach żyją w kurzu. Czy wiesz, jak nazywa się pajęczak ze zdjęcia?

2 / 8

Jak w bardziej potoczny sposób mówi się o wywilżnie karłowatej. Niewielkim owadzie, który na pewno pojawi się w naszej kuchni, kiedy nasze owoce zaczną się psuć?

3 / 8

Mól spożywczy to szkodnik domowy. Jego pojawienie się zapowiada gruntowne porządki w szafkach kuchennych. Jak brzmi jego prawdziwa, niepotoczna nazwa?

4 / 8

Te owady żyją w łazienkach i innych wilgotnych miejscach w domu. To podłużne zwierzęta o srebrnym połysku, przypominające rybę. Często uciekają nam spod nóg, kiedy w nocy pójdziemy do łazienki. O co pytamy?

5 / 8

Nazwa gatunkowa tych owadów sugeruje, że zamieszkują tereny Egiptu. Niestety, bardzo często znajdują się pod naszym dachem. Pytamy o:

6 / 8

Jedna z nazw zwierzęcia, o które pytamy to karaczan wschodni. Żyje w kuchniach i magazynach, wyjada produkty żywnościowe. Walka z nim dobrze znana jest mieszkańcom dużych blokowisk. O co pytamy?

7 / 8

Te szkodniki znają z pewnością właściciele drewnianych sprzętów domowych. Obecność zwierząt można zauważyć na powierzchni mebli, kiedy pojawiają się na nich małe otworki. Pytamy o:

8 / 8

Te owady można ze sobą ''przynieść'' w bagażu lub w ubraniu. Upodobały sobie ciepłe miejsca, np. łóżka, gdzie mają łatwy dostęp do ludzkiej krwi. Ich pogryzienia powodują miejscowe zapalenia skóry. Pytamy o: