10 najlepszych cytatów z Georga W. Busha

W okresie przedwyborczych debat apelujemy o dokładne słuchanie obietnic złotoustych polityków. Dobrze wiemy, że często to, co brzmi wspaniale bywa zupełnie pozbawione treści. Aby uczulić na polityczny bełkot, prezentujemy 10 najbardziej niezdarnych wypowiedzi George W. Busha - mistrza gatunku:

Stan zagrożenia

Nasi wrogowie są innowacyjni i zaradni. My również. Nigdy nie przestają myśleć, jak skrzywdzić nasz kraj i jego obywateli. I my również - George W. Bush, Waszyngton, D.C., 5 sierpnia, 2004

Stroi miny, robi dowcipy, pozuje zającem - najzabawniejsze zdjęcia Obamy [ZOBACZ] >>

Co racja, to racja

Sporo się o tym spekuluje i wydaję mi się, że spekulacje będą trwać dopóki się nie skończą - George W. Bush o swoim udziale w wyborach, 18, październik 1998.

Wojna i pokój

Chcę żebyście wiedzieli, że kiedy mówimy o wojnie, tak naprawdę myślimy o pokoju - Waszyngton, D.C., czerwiec 18, 2002

Wartość pieniądza

To wasze pieniądze, to wy za nie zapłaciliście - George W. Bush, LaCrosse, Wisconsin,18 październik, 2000.

Święta prawda

Nie potrafię sobie wyobrazić jak ktoś taki jak Osama Bin Laden mógłby się cieszyć z Chanuki - George W. Bush.

Strzelając gafą

Na każdą śmiertelną strzelaninę w Stanach Zjednoczonych przypadają trzy bez ofiar. To nie do przyjęcia i musimy coś z tym zrobić - George W. Bush, Filadelfia, 14 maja, 2001.

Bo wszyscy pochodzimy od Darwina

Ostatecznie, religia jest dużo starsza od Darwinizmu - George W. Bush, wrzesień, 2000.

Złotych myśli ciąg dalszy

Wcale nie przesadzam, kiedy mówię, że niezdecydowani mogą wybrać jedno, albo drugie - George Bush, Troy, Nowy Jork, 21, październik, 1988.

Awantura o pokój

Zmiana roli Stanów Zjednoczonych z orędowników pokoju na orędowników odzyskania pokoju od sił pokojowych będzie prawdziwym wyzwaniem - George W. Bush w wywiadzie dla New York Times, 14 stycznia 2001.

Obowiązki prezydenta

Ja tu jestem dowódcą i nie muszę się nikomu z niczego tłumaczyć. I to właśnie jest najciekawsze w byciu prezydentem - cytat pochodzi z książki ''Bush at War'' Boba Woodwarda.

II Wojna Światowa w kolorze. Niezwykłe zdjęcia propagandowe 1942-45 [FOTO] >>

Więcej o: