O co chodzi z tym Gotye? Piosenka, która jest największą zmorą Facebooka

Jeśli wierzyć opiniom potężnej grupy internetowych "hejterów" (antyfanów) chodzi o teledysk, który, parafrazując tytuł piosenki, z całą pewnością "już znacie". Niestety jego fenomen zaczął naprawdę drażnić.
fot. youtube.com fot. youtube.com fot. youtube.com

Filmiki

Chodzi oczywiście o wideoklip do piosenki "Somebody I used to know" zespołu Gotye. Dlaczego jest tak popularny? Ciężko powiedzieć. Czy chodzi o świetną piosenkę? Znamy setki znacznie lepszych. A może to zasługa oryginalnego, animowanego teledysku? Phi. Spójrzcie choćby na to:

A więc o co chodzi? "Somebody... " na samym YouTube wyświetlono już ponad 38 milionów razy! A jest wszędzie: na Facebooku, Kwejku, Joemonster, Demotywatorach. Może chodzi po prostu o jego chwytliwość? Możliwe. Na fali popularności kawałka powstało mnóstwo jego coverów, m. in. poniższy, który naszym zdaniem jest o niebo lepszy od łzawego oryginału.

Na popularności oryginału skorzystać (a może zatrzeć po nim niesmak?) chcą niemal wszyscy - oprócz coverów i remixów jest bez liku. Warto zwrócić uwagę choćby na ten autorstwa Bibio. Jest też mnóstwo parodii. I jak to zwykle z nimi bywa - jedne są śmieszne, inne już niekoniecznie.

Na temat wrzucania Gotye na walla wypowiedział się nawet "Hitler z Upadku".

Ale filmiki to tylko jedno z narzędzi "ruchu obrony przed Gotye".

Co polubiły miliony [VIRALE TYGODNIA] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię


fot. youtube.com fot. youtube.com fot. youtube.com

Dowcipy

Na Facebooku powstała dosyć spora grupa antyfanów zespołu, licząca już ponad 1000 osób, które mają serdecznie dosyć umieszczania piosenki Gotye na swojej tablicy. Zmęczeni "owczym pędem" użytkowników publikujących filmik na wallu grupy zaczęli publikować własne memy oraz dowcipy. Do zabawy dołączyli się inni.

Fani Forfitera na przykład, zaobserwowali u wokalisty zespołu "krokodyli zgryz". Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Przykłady? Proszę bardzo.

- Puk, puk!
- Kto tam?
- Somebody I used to know! (ktoś, kogo kiedyś znałem - przyp. red.)
- Co robi Kimbra w kuchni????
- Gotye.
fot. demotywatory.pl fot. demotywatory.pl fot. demotywatory.pl

Demotywatory

Powstały też demotywatory. Ten akurat dotyczy coveru Gotye na jedną gitarę.

fot. youtube.com fot. youtube.com fot. youtube.com

Memy

No i oczywiście wspomniane wcześniej memy i aplikacje (!) wyszukujące Gotye na wallach znajomych. Zupełne szaleństwo:

fot. facebook.com

fot. facebook.com

fot. youtube.com

Fenomen Gotye wciąż pozostaje niewyjaśniony, ale "Friday" Rebecki Black nauczyło nas jednego - nie ma sensu dociekać "dlaczego akurat to?", bo niezbadane są ścieżki internautów. My radzimy po prostu sprawę przeczekać i potraktować to jako okazję, żeby zrobić noworoczne porządki na facebookowej liście znajomych.

fot. youtube.com

[A PAMIĘTASZ JAK...?] Koszmarne zabawki, które kochaliśmy w latach 90. >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: