Najciekawsze historie o miłości, nie wszystkie z happy endem

Czasami straszne, czasem naprawdę wzruszające i nawet happy endy się zdarzają. Ubiegły rok obfitował w naprawdę ciekawe historie z miłością w tle. W sam raz na Walentynki.
Zdjęcie ślubne Douga Hutchinsona i Courtney Alexis Stodden. Zdjęcie ślubne Douga Hutchinsona i Courtney Alexis Stodden. fot. za courtneystodden.com

Afera w Hollywood: 51-letni aktor poślubił 16-latkę

Ślub 51-letniego aktora ("Zielona Mila", "Lost") Douga Hutchinsona z 16-letnią gwiazdką wybiegów i konkursów miss, "piosenkarką" Courtney Alexis Stodden, wywołał w Stanach wielką burzę, dziennikarze ABC komentowali:

Różnice wieku się zdarzają. Ale sytuacja, kiedy narzeczona nie może jeszcze głosować i legalnie pić alkoholu, a pan młody mógłby już wstąpić do AARP (Amerykański Związek Emerytów - red.) to ekstremum. Nawet jak na Hollywood

Na ślub wyrazili jednak zgodę rodzice nieletniej Courtney, a para w oficjalnym oświadczeniu podała:

Mamy świadomość, że ogromna różnica wieku między nami jest kontrowersyjna, ale bardzo się kochamy i chcemy wszystkim pokazać, że prawdziwa miłość nie ma wieku

I jak na razie chyba im się udaje. Od ślubu minęło już ponad pół roku, a Don i Courtney dalej są razem i wydają się być bardzo kochającą parą.

Kochankowie, romanse, skandale. Dużo skandali. Barwne losy rodu Grimaldich [18+] >>

Ślub Rachelle Friedman Ślub Rachelle Friedman fot. youtube.com

Tragiczny wypadek na wieczorze panieńskim pokrzyżował jej plany. Ale miłość zwyciężyła

Dramatyczna historia z happy endem. Rachelle Friedman miała dwa lata temu stanąć na ślubnym kobiercu i wyjść za mąż za wymarzonego mężczyznę. Los spłatał jej jednak bolesnego figla.

Miesiąc przed planowaną uroczystością kobieta świętowała ostatnie chwile wolności ze swoimi przyjaciółkami. Jedna z nich w czasie zabawy pchnęła ją do basenu, ale tym razem nie skończyło się na mokrej sukience. Rachelle uderzyła o betonowe dno i została sparaliżowana od pasa w dół.

Wypadek pokrzyżował 25-latce plany, ale nie poddała się. Chris Chapman, niedoszły pan młody i szkolna miłość Rachelle, nie odstępował jej na krok i wspólnie walczyli, by tak długo oczekiwany przez nich dzień w końcu nadszedł. Dopięli swego - co prawda z rocznym opóźnieniem, ale w lipcu para wzięła ślub.

Cheryl Holden i Michael Fernandes Cheryl Holden i Michael Fernandes fot. facebook.com

13-letni ojciec i 15-letnia matka: związek, który nie miał prawa przetrwać

To była zwyczajna miłość ze szkolnego boiska. Przestało być "zwyczajnie", kiedy 15-letnia Cheryl Holden i jej dwa lata młodszy chłopak Michael Fernandes ogłosili światu, że dziewczyna jest w ciąży. Rodzinom zakochanej pary daleko było do euforii. Zatroskani krewni oczami wyobraźni widzieli kolejną dysfunkcyjną rodzinę.

Od tego czasu minęło już 9 lat, a miłość kwitnie. Co więcej, ich rodzina powiększyła się o dwóch członków. 8-letni dziś Liam ma dwóch młodszych braci - 3-letniego Bryana i Archiego, który przyszedł na świat 11 miesięcy temu. Niezły wynik jak na ludzi, którzy nie skończyli nawet 25 lat.

Jak to w życiu - nie było łatwo. Po zajściu w ciążę Cheryl zrezygnowała ze szkoły, ale edukacji nie porzuciła - chodziła na zajęcia dla nastolatek, które spodziewają się dziecka. W tym czasie Michael mieszkał jeszcze z rodzicami i przygotowywał się do ważnych egzaminów, które zdał z bardzo dobrym wynikiem. Potem zaczął pracować tak szybko, jak to możliwe.

Choć wszyscy mówili, że to nie ma prawa się udać, para sobie poradziła, jednak Michael ostrzega innych nastolatków:

Lepiej byłoby się związać, wziąć ślub, kupić dom i dopiero mieć dzieci Liam ma 8 lat, więc niebawem będzie miał tyle co ja, gdy pojawił się na świecie. Wtedy powiem mu, żeby poczekał, zdobył wykształcenie, poszedł na studia i wtedy zdecydował się na zakładanie rodziny.

Ukoronowaniem tej historii był ślub, który para wzięła w sierpniu minionego roku, dwa lata po oświadczynach. Drużbą na nim był... 8-letni Liam.

Pingwiny geje Pingwiny geje fot. youtube/kadr

Rozdzieleni dla dobra gatunku

Nie wszystkie historie mają dobry koniec, miniony rok obfitował także w spektakularne rozstania. Próby czasu (a raczej ludzkich podstępnych machinacji) nie przetrwało uczucie Pedra i Buddy'ego, najsłynniejszych na świecie pingwinów gejów.

To była wielka miłość i sensacja na cały świat. 10-letni Pedro i 20-letni Buddy tak bardzo wpadli sobie w oko, że nie odstępowali siebie nawet na krok. Przez rok mieszkali w jednym gnieździe, nie zwracali uwagi na cały świat, w tym na samice, aż w końcu władze zoo postanowiły ukrócić ten romans.

Pedro i Buddy należą do zagrożonego gatunku pingwinów afrykańskich. W trosce o dobro gatunku dwójka została rozdzielona i na czas okresu godowego każdy przebywał z samicami. Buddy od razu znalazł nową towarzyszkę. Pedro też starał się zainteresować sobą samicę o imieniu Thandiwey, ale niestety nie reagowała ona na jego zaloty.

Zakochani odkryli, że są rodzeństwem. Tuż przed swoim ślubem

Niektóre historie w niczym nie przypominają baśni, prędzej grecką tragedię.

Mieszkająca w RPA para (oboje pragnęli zachować anonimowość) poznała się w 2007 roku na uniwersytecie. Gdy dziewczyna zaszła w ciążę, młodzi postanowiła się pobrać, doszło więc do spotkania między ich rodzinami. Okazało się, że ich rodzice... rozwiedli się prawie trzydzieści lat wcześniej, a zakochani są rodzeństwem.

Młodzi wychowywali się z dala od siebie, nie wiedząc o swoim istnieniu. Ich rodzice rozwiedli się ze względu na rzekomą zdradę popełnioną przez matkę i do tej pory nie mieli okazji się spotkać.

Zszokowani narzeczeni zgodnie stwierdzili, że ich związek był miłością od pierwszego wejrzenia, ale nie mieli pojęcia co dalej począć. Wcale im się nie dziwimy.

Marissa Gaeta całuje swoją ukochaną Marissa Gaeta całuje swoją ukochaną AP/Brian J. Clark

Historyczny pocałunek kończy zmowę milczenia

To było wyjątkowe zdjęcie, które mogło przejść do historii. Długoletnią tradycją marynarki Stanów Zjednoczonych jest wyznaczanie jednego szczęściarza spośród służących na okręcie, który ma prawo do zejścia na ląd jako pierwszy, aby mógł ucałować swoją ukochaną (lub ukochanego).

Po raz pierwszy w historii armii z przywileju skorzystała lesbijka - Marissa Gaeta. Na zdjęciu uwieczniono ją wraz ze swoją partnerką Citlalic Snell, która również służy w marynarce. Partnerki zobaczyły się po raz pierwszy po 80 dniach na morzu. Dla sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych to wydarzenie symboliczne, związane z odwołaniem zasady ''Don't ask, don't tell'' (''Nie pytaj, nie mów'').

Zasada ta narzucała żołnierzom o orientacji homoseksualnej utrzymywanie swoich tendencji w tajemnicy, złamanie jej mogło oznaczać wyrzucenie z wojska. Przestała obowiązywać 20 września 2011 roku.

Kody Brown i jego cztery żony Kody Brown i jego cztery żony AP/George Lange

A jeśli do szczęścia nie wystarczy dwoje?

Co jeśli kochasz wiele kobiet, a one wszystkie kochają ciebie? Wtedy rozpoczynasz ciężką batalię prawną i nawet masz szansę wygrać, zwłaszcza, jeśli wspiera cię potężny biznes telewizyjny.

"Sister Wives" to amerykański reality-show o życiu poligamicznej rodziny z Utah. Głową rodu jest Kody Brown, który ma cztery żony i siedemnaścioro dzieci. Tylko jedna z partnerek Browna jest jego żoną w świetle prawa, z pozostałymi ma jedynie ślub kościelny.

Gwiazdora programu oburza, że bigamia jest w Utah nielegalna. Chce zmiany prawa, które od lat 60' XIX  zabrania wielożeństwa. Zwrócił się w tej sprawie do sądu federalnego.

Jego przedstawiciel, konstytucjonalista Jonathan Turley twierdzi, że zakaz wielożeństwa jest sprzeczny z podstawowymi prawami obywatelskimi.

Curtis Allgier Curtis Allgier fot. WikimediaCommons

Morderca rasista znalazł żonę? A jednak...

Tę bardzo dziwną historię opisywaliśmy pod koniec lipca.

Curtis Allgier, oskarżony o morderstwo rasista, którego twarz pokrywają tatuaże z nazistowskimi symbolami, miał poślubić Ericę Herrerę, pół-Hawajkę, pół-Latynoskę. Wtedy, w idealistycznym uniesieniu, sądziliśmy, że być może miłość zmienia ludzi.

Erica twierdziła, że Curtis to ciepła i kochająca osoba i nie wierzyła w to, ze jest winny zabójstwa. Uważała także, że jej ukochany tak naprawdę nie identyfikuje się z hasłami skinheadów.

Niestety, szybko okazało się, że była w błędzie. Curtis wyśmiał ją już po kilku dniach:

Nie sądziła, że jestem rasistą? Te 115 swastyk na moim ciele... Myślałem, ze mnie zdradzają

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Curtis otrzymał około 600 propozycji małżeństwa i nie zamierza korzystać z żadnej.

TOP 10 najlepszych upadków modelek>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Ależ herosi! Tak w 1991 roku promowano polską armię [FOTO] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: