Wigilia na krążowniku ORP ''Bałtyk''. Marynarze przy wigilijnym stole. Zdjęcie zrobiono pomiędzy 1927 a 1939 rokiem.
Wigilia dla polskich emigrantów w Argentynie, lata 1930-39.
Statek pasażerski m/s ''Batory''. Widzimy ubraną świąteczną choinkę i model kościoła, wykonany z migdałów przez kuchmistrzów statku, ustawione w sali jadalnej transatlantyka. Jest rok 1937.
Sprzedaż choinek i gałązek choinkowych na Rynku Głównym w Krakowie, 1931 rok.
To uchodźcy polscy w Wielkiej Brytanii podczas Wigilii. Zdjęcie zrobiono pomiędzy 1940 a 43 rokiem. Dwaj żołnierze, dwie kobiety i mężczyzna w cywilu łamią się opłatkiem.
Wyrób szklanych zabawek na choinkę - pracownicy przy pracy. Zdjęcie prawdopodobnie wykonano pomiędzy 1930 a 1940 rokiem.
Wigilia krakowskiego koła Związku Młodych Polek, 1933 rok. Członkinie związku pozują przy wigilijnym stole do pamiątkowego zdjęcia.
Rodzinna Wigilia w 1926 roku w Warszawie.
Rok 1927, trwa Wigilia w 20 pułku piechoty w Krakowie.
Wigilia dla bezdomnych polskich emigrantów w restauracji ''Krakus'' w Buenos Aires, rok 1930.
Wigilia dla bezrobotnych w Warszawie w 1926. Trwa rozdawanie pieczywa osobom biorącym udział w spotkaniu.
A to już Wigilia w batalionie sztabowym Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie w 1935 roku. Żołnierze za moment rozpoczną wieczerzę wigilijną.
Boże Narodzenie w Warszawie, rodzina przy stole wigilijnym. Rok 1926.
Dzisiejsze placyki z choinkami nijak się mają do tego, co się działo na Placu Piłsudskiego w Warszawie. To grudzień 1932 roku. Placu Piłsudskiego nie widać, ponieważ ''wyrósł'' na nim las.
W grudniu 1944 roku polski ''Święty Mikołaj'' z 1 Pułku Ułanów Krechowieckich przyjechał do włoskich dzieci w miejscowości Bibbiena koło Arezzo.
Włoskie dzieci z Bibbieny odwiedził w 1944 roku nie tylko św. Mikołaj z poprzedniego zdjęcia. Tutaj pchor. Edward Wojczak z 6 Pułku Pancernego ''Dzieci Lwowskich'' jako Święty Mikołaj nr 2 udaje się wraz z dziewczynką przebraną za aniołka, na czołgu M3/M5 Stuart. Przyznacie, że takiego Mikołaja jeszcze nie widzieliście!
A oto Kraków w 1941 roku i Święta Bożego Narodzenia w jednostce niemieckiej policji porządkowej Pan ze sztuczną brodą i w śmiesznej czapce to naturalnie św. Mikołaj.
Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w oddziale policji konnej w Warszawie. Policjanci ubierają choinkę 24 grudnia 1925 roku.
Sprzedaż choinek w Krakowie odbywała się na Rynku Głównym. Drzewka przywożono wozami zaprzężonymi w konie. To zdjęcie zrobiono w 1932 roku.
W środku II wojny światowej nikt świąt nie odwoływał. To Kraków i kiermasz bożonarodzeniowy przed Sukiennicami w 1940 roku. Stragany i oświetlone choinki nocą? Czemu nie!
Co może być lepszego na święta od słodyczy? Fabryka czekolady i cukrów A. Piaseckiego S.A. w Krakowie w 1932 roku proponowała swoim klientom takie właśnie ozdoby na choinkę.