Było Święto Niepodległości, Duda nie lubi Macierewicza, a Morawiecki kupuje energetyki za złotówkę [MEMY TYGODNIA]

To był pełen emocji tydzień. Ulicami Warszawy przeszli nie-narodowcy, PKiN szpeci stolicę, a policja rekrutuje. Szkoda tylko, że Europa znowu się czepia.
Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy fot. Planeta Świra | Facebook

Sęp, aparaty, zmora, sowy, Kulson

W sobotę przez Warszawę przeszedł Marsz Niepodległości. O zgromadzeniu rozpisały się media na całym świecie i, co tu dużo mówić, nie pisały zbyt dobrze. Polsce zarzucono, że nie było to zgromadzenie patriotów, tylko narodowców i rasistów. 

Do sprawy odniósł się rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Pławski, który pokusił się o wytłumaczenie, czym właściwie jest rasizm. 

Jesteśmy separatystami rasowymi - powiedział DoRzeczy. - Uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać.

Cóż, to o czym mówi, nie ma zupełnie nic wspólnego z rasizmem. Nic. 

memy
fot. Wolne Memy | Facebook

Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy fot. Minimalistyczna Satyra Ahmeda Goldsteina | Facebook

Rasizm?

Ahmed Goldstein chyba jednak nie wierzy Mateuszowi Pławskiemu.

Warszawskie światełko do... Warszawskie światełko do... Fot. Racjonalna Polska | Facebook

Światełko do nieba

Spektakularne 'światełka' rozbłyskają w Warszawie kilka razy w roku. Raz kierowane są ku niebu, innym razem w odwrotnym kierunku. Wszystko w zależności od okazji.  

Mordor Mordor Fot. Anonimowy Internauta | Facebook

Oko Saurona

Co roku 11 listopada stolica tętni życiem i jest miejscem niezwykle przyjaznym dla ludzi, co zresztą widać na załączonych obrazkach. 

memy
fot. Z Antonim | Facebook

Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy fot. Sekcja Gimnastyczna | Facebook

Proszę nie ulegać takim skojarzeniom jednoznacznym

Jeszcze raz  - organizatorzy Marszu Niepodległości przekonują, że nie są rasistami, a 'separatystami rasowymi'. Wszyscy wiemy, jak to jest z Młodzieżą Wszechpolską. Ale gorzej, że rząd ich broni. 

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, zapytany o otwarcie rasistowskie hasła, odpowiedział tak:
 
- Proszę nie ulegać takim skojarzeniom jednoznacznym - powiedział Mariusz Błaszczak pytany o rasistowskie hasła na Marszu Niepodległości. Nalegał, by 'wszystkiego nie przyrównywać do tezy i nie przyporządkowywać temu zdarzeń i zjawisk', gdyż dzięki wolności 'możemy analizować te przypadki w sposób zupełnie otwarty i swobodny, bez żadnych przywiązań do skojarzeń'.

Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy fot. Sekcja Gimnastyczna | Facebook

Impreza rodzinna

A ponieważ w Marszu brali udział sami pogodni, uśmiechnięci patrioci z rodzinami, bardzo wielu z nich przyszło świętować w kominiarkach na twarzy. Bo wiecie, 11 listopada na ulicach trzyma straszny mróz.

Europa bezglutenowa Europa bezglutenowa Fot. Kraków żąda przynajmniej Bukaresztu | Facebook

Prawdziwe hasła Marszu Niepodległości

Policja długo nie mogła dopatrzeć się na Marszu Niepodległości rasistowskich haseł. Nic dziwnego, w końcu wcale ich tam nie było. Ulicami Warszawy przeszli między innymi zwolennicy wycofania z diety produktów zawierających gluten. 

Marsz Niepodległości 2017 Marsz Niepodległości 2017 Fot. Z Antonim | FB

Gluten nie szkodzi!

W Warszawie byli też przeciwnicy frakcji przeciwnej. Żądający rogali marcińskich doskonale wiedzieli, że to nie gluten jest sprawcą problemów żołądkowych Polaków. Kilka dni później potwierdzili to naukowcy. Tym razem norwescy.  

Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy fot. Sztuczne FIołki | Facebook

Siadaj Kulson!

W czasie Marszu Niepodległości doszło do zatrzymań antyfaszystów. Jeden z policjantów miał powiedzieć do jednej z aktywistek 'Wsiadaj, ku**o'. Okazuje się jednak, że słowa były kierowane do innego policjanta i brzmiały 'siadaj, Kulson'.

Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy fot. Anonimowy Internauta | Facebook

Co na to Monika?

Może to nie Kulson tylko Kulfon?

Kulson to jeden z bohaterów kultowego Pitbulla Kulson to jeden z bohaterów kultowego Pitbulla Fot. PitBull (serial) | Facebook

Kulsona wymyślił Vega!

Policja szybko przedstawiła sławnego Kulsona opinii publicznej. My z kolei wiemy, skąd wzięła się ksywka policjanta. Podpatrzono ją zapewne w serialu Pitbull. 

Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy Święto Niepodległości w Polsce - Kulson i separatyści rasowi - memy fot. Sekcja Gimnastyczna | Facebook | Dzień Świra | kadr

Każdemu może się wymsknąć

O ''Kulsonie'' teraz dużo się mówi. Ale komu z nas kiedyś nie wyrwało jakieś nieodpowiednie słowo w chwili zdenerwowania? W końcu wszyscy jesteśmy jeno ludźmi.

memy
fot. Sekcja Gimnastyczna | Facebook

Kulson i separatyści - memy Kulson i separatyści - memy Fot. Piotr Czuban | TT | via Barezimy wiecznie żywe

Siadaj!

''Kulson'' faktycznie trochę brzmi jak nazwa mebla z Ikei.

Kulson i separatyści - Memy Kulson i separatyści - Memy fot. Memy gorszego sortu | Facebook

Jurek Owsiak wita Kulsona

Pan Jurek dostał mandat za przeklinanie na przystanku Woodstock. Faktycznie, był to czyn o wysokiej szkodliwości społecznej. Ale może wtedy też się przesłyszeliśmy?

PKiN PKiN Fot. Racjonalna Polska | Facebook

Minister kultury chce zburzyć... Pałac Kultury

W rozmowie z RMF FM wicepremier i minister kultury Piotr Gliński przyznał ostatnio, że PiS rozważa wyburzenie Pałacu Kultury i Nauki

- Ja nie mam nic przeciwko. Tylko musielibyśmy szybko zbudować tam coś sensownego, bo ta dziura w mieście stoi pusta, bo jakoś włodarze Warszawy nie potrafią podjąć dobrych decyzji - powiedział. 

Co miałoby się pojawić w jego miejsce? Rząd jeszcze nie wie, ale internauci mają już kilka całkiem niezłych pomysłów. 

Proste rozwiązania są najlepsze Proste rozwiązania są najlepsze Fot. Sekcja Gimnastyczna | Facebook

Mieszkanie w centrum

Pomysłów na zagospodarowanie centrum jest kilka. Konkurs na zagospodarowanie Placu Centralnego trwa. Wybrano już pięć najlepszych propozycji. Teraz nadarza się szansa, by poszerzyć teren, a wraz z nią nowe pomysły...

Co wybrać? Co wybrać? Fot. Racjonalna Polska | Facebook

'A' czy 'B'?

Lepiej wyburzyć jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Warszawie czy siedzibę PiS? 

Polska w kosmosie Polska w kosmosie Fot. Czerwonobiali | Facebook

'Fajne ćwiczenia'

Wiceszef MON Bartosz Kownacki proponuje udział wojska w wyburzeniu PKiN:

- Jeżeli tylko będzie zgoda na zrobienie tej dobrej rzeczy, to panie redaktorze, możemy podjąć się tego zadania, nie będzie problemu - powiedział Konradowi Piaseckiemu. Stwierdził też, że: 'na stulecie niepodległości byłby to fajny prezent dla nas wszystkich'.

Kownacki twierdzi, że mogłaby być z tego niezła zabawa: 'Saperzy bez wątpienia daliby radę. To fajne szkolenie i ćwiczenie dla nich'. 

A może by tak? A może by tak? Fot. Sztuczne Fiołki | Facebook

Może od razu Koloseum?

Tymczasem pojawiają się głosy, by idąc za ciosem wyburzyć także Koloseum. Póki co nie jest ono zagrożone, a i ze stolicy płynął wieści, ze wszystko pozostaje w jak najlepszym porządku.

Inni powinni się od nas uczyć Inni powinni się od nas uczyć Fot. Kompas Polityczny | Facebook

Wszystkiego nauczymy

Polacy wiedzą najlepiej, jak posługiwać się widelcem, czym jest demokracja i jak się pije wódkę. Wiedzą też, jak skutecznie burzyć budynki. Tym razem doedukują Niemców. 

Kulson

Tymczasem w policji trwa rekrutacja. Na swoim Twitterze stołeczni funkcjonariusze zachęcają, by wstąpić w ich szeregi. A kuszą oczywiście... Kulsonem.

Historia świata według Jarosława K. Historia świata według Jarosława K. Fot. Planeta Świra | Facebook

Najważniejszy wywiad

W ostatnim tygodniu studio TVP odwiedził sam prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Wywiad, którego udzielił Danucie Holeckiej, odbił się szerokim echem.  

Prezes odniósł się w nim do dokonań swojej partii z ostatnich dwóch lat. Oczywiście wszystko zrobili dobrze. 

Prosty rachunek Prosty rachunek Fot. Anonimowy Internauta

Tylko wygodne pytania

Trudno było nie zauważyć nietypowej formuły wywiadu. W rozmowie z prezesem nie padło ani jedno niewygodne pytanie. Zamiast tego spotkanie było nieustającą wymianą uprzejmości. 

Tak się robi zakupy Tak się robi zakupy Fot. Racjonalna Polska | Facebook

Mateusz Morawiecki wie gdzie robić zakupy

Ostatnio wicepremier Mateusz Morawiecki wybrał się na zakupy. Sytuacja nie powinna nikogo dziwić, ale dziwi. I to bardzo.

Spójrzcie tylko na ceny produktów! 

Okazuje się, że nie był to zwykły sklep, a jedynie placówka pokazowa. Szkoda tylko, że PR-owcy postanowili ocieplać w nim wizerunek polityka. Bo kto by nie chciał zapłacić za masło złotówkę zamiast ośmiu złotych?

Najmodniejsza fryzura sezonu Najmodniejsza fryzura sezonu Fot. Andrzej Duda Memes | Facebook

Fryzura sezonu

W ostatnim tygodniu miało miejsce naprawdę ważne wydarzenie. Swoją fryzurę zmienił najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski. Czy inni pójdą jego śladem?Sometimes you need to change something ????????

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9) 14 Lis, 2017 o 11:35 PST

szkodzi nawet superbohaterom szkodzi nawet superbohaterom Fot. Memy polityczne | facebook

Nawet Superman wymięka

Poziom powietrza znowu się pogorszył. W sieci krąży mapa pokazująca jego stan w poszczególnych miastach na świecie. Niestety, prognozy dla Polski nie są dobre. Przekonał się o tym miedzy innymi Superman, który akurat zabłądził w okolicach Krakowa. 

Tymczasem władze warszawy ostrzegają mieszkańców: 

Problem z Antonim Problem z Antonim Fot. Lemingopedia | Facebook

Ktoś tu się chyba nie lubi

Przy okazji uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości prezydent Andrzej Duda postanowił powiedzieć, co tak naprawdę myśli o szefie MON. To mogło się nie spodobać Antoniemu Macierewiczowi. 

Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Fot. Nowoczesny Maoizm | FB

Nowy kumpel?

Donald Tusk i Andrzej Duda przyjaciółmi? Niemożliwe. My wciąż pamiętamy dawne animozje - kiedyś przecież było tak:

memy
Fot. Gorszy sort Polaków | FB

Marsz Niepodległości 2017 Marsz Niepodległości 2017 Fot. Memy gorszego sortu | FB

Telefon do przyjaciela

Co Donald Tusk przywiózł z Brukseli? Belgijskie wina do najlepszych na świecie nie należą, ale może Tusk przywiózł chociaż odrobinę piwa?

Święto Niepodległości - memy Święto Niepodległości - memy fot. Vojtekus | Twitter.com

Koledzy z klubu mu tego nie wybaczą

Niby każdy prezydent zawsze zaprasza byłych prezydentów i premierów na Święto Niepodległości, ale tym razem jakoś głośniej o tym zaproszeniu się mówi.

Minister Obrony Narodowej Minister Obrony Narodowej Fot. PiS na Księżyc | Facebook

Antoni musi sobie parę rzeczy przemyśleć

Antoni Macierewicz stwierdził ostatnio, że buduje armię nowoczesną i narodową. 

Cały nasz wysiłek nakierowany jest na to, żeby Polska była bezpieczna, żeby polska armia była zdolna wypełnić swoje konstytucyjne obowiązki, By była tak silna, tak sprawna i tak potężna, by bronić naszej ojczyznypowiedział na konferencji, podsumowującej dwa lata pracy swojego resortu.

Sto lat!

15 listopada były prezydent Aleksander Kwaśniewski obchodził 63 urodziny. Z tej okazji należą mu się najlepsze życzenia...