Zespół z Gryfic rok zbierał pieniądze, żeby pojechać na Mistrzostwa Świata. Dostali się do ścisłego finału

Red Swing Low, młodzieżowa orkiestra dęta z Gryfic, jako jedyna w Polsce zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata Zespołów Marszowych w Kalifornii. Na miejscu zdobyli trzy srebrne medale i zakwalifikowali się do ścisłego finału.

W styczniu tego roku młodzieżowa orkiestra dęta z Gryfic otrzymała wspaniałą szansę. Na ręce grupy trafiło oficjalne zaproszenie na World Association of Marching Show Bands 2017 (Mistrzostwa Świata Zespołów Marszowych) w Kaliforni. Red Swing Low okazała się jedyną orkiestrą z Polski, która zakwalifikowała się do tego prestiżowego konkursu.

Mimo ogromnych kosztów podróży, jej członkowie nie poddali się i postanowili zrobić wszystko, aby wziąć udział w Mistrzostwach. Orkiestra liczy aż 70 osób, więc koszty związane z uczestnictwem w konkursie i przejazdem okazały się bardzo duże i wyniosły ponad 400 tys. złotych.

Aby zrealizować marzenia o wyjeździe, orkiestra wielokrotnie w ciągu ostatniego roku występowała na festynach i lokalnych uroczystościach. W październiku po wielomiesięcznych zmaganiach, wspólnymi siłami udało się zebrać wymaganą kwotę. Pieniądze zbierano na licznych imprezach. Wiele firm uwierzyło w młodzież i postanowiło wspomóc ją w realizacji marzeń.

Mistrzostwa Świata odbywały się w dniach 28 listopada-3 grudnia w Palm Springs. Gryficka grupa w podróż wyruszyła 29 listopada, by zaraz po przyjeździe do Kalifornii, 30 listopada zagrać koncert. Wtedy też zdobyli swój pierwszy srebrny medal w konkursie występów scenicznych. Ale to nie koniec ich osiągnięć.

Już następnego dnia grupa z Gryfic wzięła udział w kolejnym konkursie. Tym razem sędziowie oceniali parady. I tym razem występ Red Swing Low został zauważony, a orkiestra zdobyła za niego następne srebro.

W kolejnych dniach Gryficzanie wzięli udział w eliminacjach ''Show Band'', na które przygotowali nowy, debiutancki program ''Upiór w Operze''. Po raz trzeci okazali się jednym z najlepszych zespołów i po raz kolejny zgarnęli srebro. Dzięki temu zakwalifikowali się do ścisłego finału Mistrzostw Świata.  

W finale Mistrzostw Świata Zespołów Marszowych Red Swing Low zdobyli ósme miejsce, jednak jak przyznają, samo to, że znaleźli się w ścisłej czołówce najlepszych na świecie orkiestr dętych jest już dla nich powodem do dumy i ogromnym osiągnięciem.

Wszystkim członkom Red Swing Low gratulujemy wspaniałych sukcesów i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pokażą swój ogromny talent na licznych krajowych i międzynarodowych występach i konkursach. Brawo! 

Działalność orkiestry śledzić można na stronie internetowej Red Swing Low oraz oficjalnym profilu zespołu na Facebooku.