Przed kim chowa się Jarosław Gowin? Znalazł sobie kuriozalną kryjówkę

Jarosław Gowin tak bardzo szukał prywatności w czasie rozmowy, że znalazł sobie w Sejmie kryjówkę. Przyłapał go inny polityk.

Co robi Jarosław Gowin, kiedy inni patrzą? Stara się choć na chwilę zniknąć im z oczu. Zwłaszcza, jeśli w dłoni trzyma telefon i zdecydowanie nie chce, by usłyszano, o czym rozmawia. Tym bardziej, że jest w Sejmie, a tam trwają obrady. I choć normą jest raczej, że swoje rozmowy staramy się zachować dla siebie, to trzeba przyznać, że moment, w którym Jarosława Gowina przyłapał poseł PO Cezary Tomczyk, wygląda kuriozalnie. 

Aby uniknąć wyczulonych uszu i wścibskich oczu innych polityków z ław sejmowych, Jarosław Gowin zaczął wędrować po sali. Zawędrował w miejsce dość odosobnione. Wiadomo, że najlepszą kryjówką od dzieciństwa są kotary i firanki. Jak widać, flaga też jest niezła.

Jarosław Gowin chowa się za flagą | Jarosław Gowin chowa się za flagą | Fot. Cezary Tomczyk | Twitter | Printscreen

Bądźmy jednak sprawiedliwi. To tylko malutki ułamek całej rozmowy Jarosława Gowina, ale wygląda naprawdę komicznie. Jakby w czasie zabawy w chowanego nie mógł znaleźć dobrej kryjówki i w ostatniej chwili skrył się za zasłoną. Nieważne, że nogi wystają - może go nie zauważą...

Zbigniew Ziobro z telefonem | Zbigniew Ziobro z telefonem | Fot. Slawomir Kaminski | Agencja Wyborcza.pl

Spacer Jarosława Gowina był śmieszny. Ale okazuje się, że wśród polityków w ogóle panują bardzo ciekawe zwyczaje, jeśli chodzi o przeprowadzanie rozmów telefonicznych. Na przykład ta dziwna przypadłość zasłaniania sobie ust w czasie rozmowy. Czemu to ma służyć?

g07.06.2013 Warszawa . Sejm . Poslanka PIS Krystyna Pawlowicz .Fot . Slawomir Kaminski /Agencja Gazeta
Fot. Slawomir Kaminski | Agencja Gazeta

Szef MON Antoni Macierewicz Szef MON Antoni Macierewicz SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Jest jeszcze Antoni Macierewicz, który swój telefon zawsze trzyma przy sobie. Blisko. Tak, żeby nikt nie usłyszał, co też do niego mówi - nie wyłączając rozmówcy.

Ale używa go nie tylko do rozmów. Dużo na przykład fotografuje:

01.10.2014 Warszawa , Sejm . Anna Paluch i Antoni Macierewicz - PIS podczas debaty nad expose premier Ewy  Kopacz .
Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

SLOWA KLUCZOWE:
sejm debata rzad ewy kopacz nowy rzad premier ewa kopacz ekspoze expose posiedzenie /FR/
SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Czy to w sejmowych ławach, czy w plenerze...

A jeśli przyjrzeć się obudowie telefonu, potwierdza się to, o czym i tak przecież wszyscy doskonale wiemy. Antoni Macierewicz to prawdziwy patriota. 

Beata Szydło ''rozmawia'' z Theresą May Beata Szydło ''rozmawia'' z Theresą May Fot. KPRM | Flickr | Domena publiczna

Jest też pamiętna rozmowa byłej już premier Beaty Szydło z premier Theresą May. Pracownicy kancelarii tak się spieszyli z oznajmieniem tego światu, że podzielili się zdjęciem. Niestety, pani szydło raczej dużo przez telefon nie usłyszała. Trudno bowiem przez niego rozmawiać, kiedy nie jest włączony. 

To standardowe zdjęcie każdego premiera. Takie samo ma również Ewa Kopacz:

ewa kopacz
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

posłowie wysyłają SMSy | posłowie wysyłają SMSy | Fot. Slawomir Kaminski | Agencja Wyborcza.pl

Ogólnie wydaje się, że polityków nie ominął technologiczny postęp i telefony są nieodłącznym elementem ich życia. Bo co właściwie mieliby robić w czasie nudnych obrad Sejmu? 

F18.11.2015 Warszawa , Sejm .  Upiory iv eRPe ' : minister obrony Antoni Macierewicz (l) i swiezo ulaskawiony przez PiSowskiego prezydenta (3 lata wiezienia za naduzywanie wladzy ) obecny koordynator sluzb specjalnych Mariusz Kaminski - podczas debaty po expose premier Beaty Szydlo .Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Tym bardziej, że to, co przez telefon można zobaczyć, czasem daje wiele radości:

.
Fot. Sławomir Kamiński | Agencja Gazeta


 

Pamiętacie tego pana? O Januszu Palikocie dziś jest cicho, ale kiedy robiono to zdjęcie, brylował w Sejmie.

Tomasz Kaczmarek | Tomasz Kaczmarek | Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Wyborcza.pl

I jeszcze mała wisienka na torcie. Kojarzycie słynnego "Agenta Tomka"? Najbardziej znany funkcjonariusz CBA i były poseł rozmawia przez telefon dokładnie tak samo, jak większość polityków. Może to od niego podpatrzyli ten sposób?

Ale są też tacy politycy, którzy nie przejmują się zdaniem innych. Spójrzcie tylko tutaj:

SFILE - In this Jan. 28, 2017, file photo, President Donald Trump speaks on the phone with Prime Minister of Australia Malcolm Turnbull, with then-National Security Adviser Michael Flynn, center, and then- chief strategist Steve Bannon, right, in the Oval Office of the White House in Washington. Trump responded to criticism leveled at him in a new book that says he never expected E or wanted E to win the White House, his victory left his wife in tears and a senior adviser thought his sons contact with a Russian lawyer during the campaign was treasonous.' (AP Photo/Alex Brandon, File)
Fot. Alex Brandon / AP Photo