Cichy bohater WOŚP. Turek cały utarg z niedzieli oddał na zbiórkę. Sprzedawał kebaby

Turek Ahmed Gerik ze Złotoryi postanowił wesprzeć WOŚP. 14 stycznia oddał na zbiórkę cały dzienny utarg.
26. Final WOŚP | 26. Final WOŚP | Fot. Grzegorz Bukala / Agencja Wyborcza.pl

Kilka dni temu odbył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć emocje powoli opadają, ciągle docierają do nas echa ostatniej niedzieli. Najbardziej cieszą historie takie, jak ta. Właściciel baru z kebabem postanowił tego dnia cały utarg ze sprzedaży w lokalu gastronomicznym przekazać na wsparcie zbiórki wolontariuszom.

Tak właśnie stało się w mieście Złotoryja. W sobotę, przed finałem, na drzwiach lokalu Sultan Kebab pojawiła się odręcznie zapisana karteczka.

Jak podaje 24legnica.pl, za akcję odpowiada właściciel lokalu, Turek Ahmet Gerik.

- Zrobiłem to dla dzieci - powiedział portalowi. - Sam mam dwie córki. Jedna urodziła się jako wcześniak. Sześć miesięcy leżała w szpitalu we Wrocławiu.

Pomysł Ahmeda spodobał się mieszkańcom Złotoryi, którzy w niedzielę tłumniej niż zwykle odwiedzili jego bar. Nie tylko zamawiali posiłki, ale też wrzucali dodatkowe pieniądze do puszki umieszczonej w lokalu. Dzięki nim na koniec dnia Ahmed przekazał Orkiestrze 2531 złotych i 31 groszy.

Oddał cały utarg na WOŚP | Oddał cały utarg na WOŚP | Fot. Sultan Kebab | FB | Printscreen

Pozytywne reakcje na akcję Ahmeda widać także na Facebooku. Tam wyraz swojemu zadowoleniu internauci dawali w komentarzach na stronie Sultan Kebabu.

 

Klienci baru gratulowali właścicielowi pomysłu, twierdząc, że to wspaniała inicjatywa, a zachowanie Ahmeda powinno być wzorem dla innych. 

My również gratulujemy zaangażowania i cieszymy się z tak wspaniałego gestu. Oby takich było więcej!