Dwóch Geraltów, dwie Leie, ale to nie koniec. Polacy zaszaleli z imionami dzieci w 2017 roku

Ministerstwo cyfryzacji podało wykaz imion nadawanych dzieciom w Polsce w 2017 roku. Kilka zaskakuje.
Cirilla Fiona Elen Riannon Cirilla Fiona Elen Riannon CD Projekt Red

W 2017 roku Polki rodziły dzieci na potęgę. I chociaż większość rodziców wybierała te 'bezpieczne' i znane imiona, to znalazło się kilkoro odważnych, którzy odrobinę zaszaleli. Dzięki nim na świecie jest np. o dwie Cirille więcej. A to nie koniec.

Cirilla i Geralt nieszczególnie pochwalają wybór rodziców Cirilla i Geralt nieszczególnie pochwalają wybór rodziców CD Projekt Red

Jest również dwóch Geraltów (a także kilku Geraldów i kilkunastu Gerardów).

Małych Geraltów i małe Cirille zauważyli na liście oczywiście gracze:

Postanowiliśmy zatem spojrzeć na listę ministerstwa cyfryzacji i sprawdzić, co jeszcze na niej się kryje. Niestety, więcej odwołań do sagi Andrzeja Sapkowskiego nie znaleźliśmy - nie ma ani jednego Jaskra, ani jednego Zoltana, ani cesarza Emhyra. Ale... są inni.

'Ogniem i mieczem' 'Ogniem i mieczem' reż. Jerzy Hoffman, scen. Andrzej Krakowski, Jerzy Hoffman, prod. Agencja Produkcji Filmowej, 1999

Na liście znaleźliśmy dwóch Onufrych. Przypominamy, że najsłynniejszym posiadaczem tego pięknego, staropolskiego imienia był nie kto inny, jak Onufry Zagłoba.

'Pan Tadeusz' 'Pan Tadeusz' reż. Andrzej Wajda, scen. Jan Nowina Zarzycki, Andrzej Wajda, Agencja Produkcji Filmowej, 1999

Są też dwie Telimeny, dwie Koraliny ('Koralina', Neil Gaiman), trzy Elsy ('Kraina Lodu') i aż trzy Annabelle (czyżby rodzice byli fanami horroru o takim tytule?).

W ogóle rodzice dziewcząt okazali się bardziej kreatywni i bardziej zaangażowani w kulturę popularną od rodziców chłopców. Na liście znaleźliśmy również dwie (księżniczki?) Leie.

Platon Platon Fot. Tokfm.pl

Jest też odwołanie do starożytności - na liście ministerstwa znaleźliśmy dwóch Platonów.

Kadr z filmu ''Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia'' Kadr z filmu ''Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia'' reż. Peter Jackson, prod. New Line Cinema

Całą listę imion możecie podejrzeć TUTAJ. A jeśli ciekawi jesteście, jakich imion Rada Języka Polskiego nie zaleca nadawać w Polsce, sprawdźcie TUTAJ. Rickardo, Dajana i Boromir to zaledwie trzy z nich.

Więcej o: