W galerii w Gdańsku położyli kafle tak krzywo, że bolą oczy. Okazuje się, że to wcale nie jest pomyłka budowlańców

W hipermarkecie Auchan w Gdańsku położono podłogę, która zdecydowanie odbiega od normalności. Próżno tu szukać prostych linii i niebanalnego układu.
Koszmar perfekcjonisty | Koszmar perfekcjonisty | Fot. Marcel Herlaar | GoogleMaps

Od kilku dni w sieci głośno jest o pewnej podłodze z Gdańska. Wydawać by się mogło, że podłoga niczym nikogo nie może zaskoczyć. A jednak. Ta położona w centrum handlowym Auchan przy ulicy Szczęśliwej, wywołała konsternację i falę komentarzy wśród użytkowników internetu. A wszystko przez nierówno ułożone kafelki. 

Koszmar perfekcjonisty | Koszmar perfekcjonisty | Fot. Krzysztof Chrapkowski | GoogleMaps

Podłoga nie wydaje się krzywa, nie ma tu mowy o iluzji optycznej. Wygląda trochę tak, jakby firma wykończeniowa zrobiła sobie żart z właścicieli.

Koszmar perfekcjonisty | Koszmar perfekcjonisty | Fot. Emil Slaw | GoogleMaps

Na ratunek przychodzi portal trójmiasto.pl, który wyjaśnia, skąd i dlaczego na sklepowej podłodze wzięły się krzywe linie. 

- 'Ten układ płytek był absolutnie zamierzony i odwołuje się do wydm i piasku na plaży - mówi dyrektor komunikacji w sklepach Auchan Dorota Patejko. - Sposób ułożenia nawiązuje do fali morskiej. Dodatkowo do tego motywu nawiązują też inne akcenty dekoracji galerii - lampy, elementy przy strefie gastronomicznej czy toaletach - dodaje.

#piekloperfekcjonistow #gdansk

Podłoga w kształcie fal zdobi centrum handlowe już prawie od roku. Do tej pory nikt nie zwracał na to uwagi. Znalazł się jednak użytkownik Wykopu, który dostrzegł w podłodze coś dziwnego i zdjęcie z Auchana udostępnił w sieci. 

Większość komentujących nie stroni od żartów. ''Gdzie takie fale Dunaju?'' - dopytuje WuDwaKa. "A po pijaku to już w ogóle'' - dodaje Oba-manigger. 

Fale wydają się trochę krzywe, jakby zrobione na odczep. A może to wina złej perspektywy? Może trzeba sprawdzić to osobiście? Wycieczka do Auchan będzie punktem obowiązkowym naszej najbliższej wizyty w Gdańsku. Już się nie możemy doczekać. 

Iluzja optyczna Iluzja optyczna Fot. @DuncanCook10/Twitter

A co do nietypowych podłóg, czy pamiętacie tę jeszcze bardziej ''krzywą''? Właściciele sklepu Casa Ceramica w Manchesterze mieli dość ludzi biegających po korytarzu. Zrobili więc mały żart i zafundowali intruzom "dziurę w podłodze". To tylko odpowiednio przygotowany i ułożony zestaw kafelków. Dołek, to jedynie złudzenie optyczne. Ale jakie! Wygląda genialnie!

Bywają też podłogi jeszcze gorsze. Jak na przykład ta. Ktoś, kto ją projektował, musi mieć bardzo mocne i bardzo specyficzne poczucie humoru. Właściciele Auchan w Gdańsku mogą mu tylko pozazdrościć.