Takie rzeczy tylko w Wielkiej Brytanii. Zamknęli ośrodek narciarski, bo... zaskoczyła ich zima

Dla mieszkańców Wielkiej Brytanii odrobina śniegu potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. A co dopiero mówić o prawdziwej zimie. Tym razem przerosła nawet właścicieli ośrodka narciarskiego.
Zamknęli ośrodek narciarski, bo jest za dużo śniegu | Zamknęli ośrodek narciarski, bo jest za dużo śniegu | Fot. Chatham ski centre | FB | Printscreen

Kiedy przychodzi zima, a ziemię pokrywa biały puch, amatorzy sportów zimowych aż zacierają ręce i czym prędzej mkną na stoki. A jeśli jeszcze mają możliwość oddawania się swojej pasji blisko domu - to już prawdziwe szaleństwo. Gorzej, jeśli mieszkają w Wielkiej Brytanii. 

Bo w Wielkiej Brytanii zima potrafi sparaliżować nawet, jeśli to tylko odrobina śniegu czy kilka stopni na minusie. W Wielkiej Brytanii zima paraliżuje nawet stoki. Jak ten położony zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Londynu. 

W ostatnich dniach na Facebooku ''Chatham Ski Centre'' pojawił się komunikat, w którym właściciele ośrodka przepraszają za zamknięcie stoku. Jako powód podali... zbyt duże ilości śniegu. Ten sparaliżować miał ruch samochodów. 

''Centrum zostało zamknięte ze względu na niedostępność parkingu, a my musimy zapewnić dojazd dla pojazdów uprzywilejowanych i personelu chcącego dostać się na miejsce''

- napisali pod zdjęciem, które obrazować miało aktualną sytuację w ośrodku. 

Pod postem ośrodka szybko rozpętała się burza. Ludzie oburzyli się, bo ich zdaniem śmieszne jest to, że ośrodek narciarski zamknięto z powodu śniegu. 

Na swoją obronę pracownicy ośrodka zamieścili na Facebooku zdjęcie drogi dojazdowej. Ale i to nie pomogło. Komentujący dalej kpią, że na przykład ''w Bawarii czy Austrii jakoś sobie ze śniegiem radzą''. 

Co na to ośrodek? Proponuje, by przysłać im pług... No bo własnie, dlaczego drogi i parkingu nie można odśnieżyć? 

 

Niestety, miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie, którzy mają ochotę skorzystać z dobrodziejstw zimy w Wielkiej Brytanii, muszą obejść się smakiem. Wygląda bowiem na to, że póki pada śnieg, nie będzie im dane po stoku pojeździć.

Trzeba poczekać do wiosny. Bez białego puchu przecież też można się dobrze bawić w ośrodku narciarskim.!

Więcej o: