Jadł spokojnie obiad, kiedy ten... zaczął się ruszać. Nagrał, jak próbuje uciec z talerza

Jeden z klientów restauracji w Japonii beztrosko zajadał się porcją sushi. Nagle zauważył, że fragment ryby zaczął się ruszać.
Sushi wraca do życia na talerzu klienta Sushi wraca do życia na talerzu klienta shoumizo3446 | Twitter | (kadr)

Sushi staje się coraz bardziej popularnym daniem także w naszym kraju. Polacy zakochali się w surowej rybie i przekonali, że można zastąpić nią czasem tradycyjnego, niedzielnego schabowego. Jednak surowa ryba to także ryzyko niespodzianki na talerzu. Przekonał się o tym jeden z klientów restauracji w Japonii.

Podczas posiłku zauważył, że część jego dania się porusza. Chwycił za telefon i nagrał, jak fragment ryby leżącej dotąd spokojnie na ryżu, zaczyna drgać.

Ciekawski klient nie odniósł talerza od razu do obsługi. Wcześniej postanowił pogrzebać chwilę w talerzu i sprawdzić, co dalej zrobi ożywione stworzenie.

Wbrew pozorom ryba ruszająca się na talerzu to dobry znak. Oznacza to, że jest świeża i została zabita niedawno. Z tego właśnie powodu mięso posiada jeszcze żywe komórki, które reagują na sód znajdujący się między innymi w soli kuchennej.

Sushi | Sushi | fot. Jakub Ociepa | Agencja Wyborcza.pl

Jeśli więc kiedykolwiek zamówicie sushi, a ono zacznie się ruszać na Waszym talerzu, nie uciekajcie z krzykiem, tylko śmiało bierzcie się do jedzenia. To najlepszy dowód na to, że zajadacie się pysznym i naprawdę świeżym mięsem!