Prezydent Duda, hierarcha i tłum VIP-ów podziwiali wyczyny młodych sportsmenek. Nie zdołali ukryć emocji

Spotkanie polityków ze sportowcami na PGE Narodowym miało być zwykłą uroczystością z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale dzięki zdjęciom z imprezy, które obiegły sieć, na pewno przejdzie do historii.
Co tu się dzieje? | Co tu się dzieje? | Fot. Dawid Żuchowicz | Agencja Wyborcza.pl

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest przyczynkiem do organizacji wielu okazjonalnych uroczystości. Jedna z nich - z udziałem środowiska sportowego - odbyła się w styczniu na PGE Stadionie Narodowym. Ale dopiero teraz zdjęcia z tej imprezy wyciekły do sieci i robią zawrotną "karierę".

Fotograf Agencji Gazeta uwiecznił popisy młodych sportsmenek. Ale ciekawsze - od naprawdę robiącego wrażenie występu, jest tło do zmagań. W pierwszym rzędzie (od prawej) widać prezydenta Andrzeja Dudę, szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego, biskupa Mariana Florczyka, Ryszarda Czarneckiego - jeszcze wtedy wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Piotra Dudę z "Solidarności" i wiceministra kultury Jarosława Sellina. Z uwagą śledzili zmagania młodej kadry sportowej. Ba! Prezydent Duda, hierarcha i reszta VIP-ów byli tak zachwyceni, że nie potrafili poskromić emocji. 

W efekcie fotograf uwiecznił miny, które mówią same za siebie. 

Andrzej Duda | Andrzej Duda | Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Największe wrażenie wysportowane dziewczynki-gumy zrobiły na głowie państwa. Mimika twarzy prezydenta Dudy pokazała targające nim emocje. Widać po prostu, że był pod ogromnym wrażeniem. 

O co chodzi? O co chodzi? Fot. Dawid Zuchowicz | Agencja Wyborcza.pl

Pozostali bohaterowie zdjęcia do widowiska podeszli z równie dużą atencją. W szczególności mina hierarchy zdradza fascynację trudnym sportem. Przewodniczący Piotr Duda z kolei wydaje się być chwilowo nieobecny. A może zastanawiał się, ile lat trzeba ćwiczyć, by osiągnąć taki efekt? 

Ankieta | Ankieta | Fot. Wykop.pl | Printscreen

Zdjęcie Dawida Żuchowicza, reportera Agencji Gazeta robi zawrotną "karierę" w sieci. Na Wykopie na przykład otwarto ankietę, w której użytkownicy portalu głosują nad prawdziwością tej kompozycji. 

Jedno jest pewno. Fotografia przejdzie do historii, a być może nawet zyska miano zdjęcia roku 2018?

Więcej o: