'Milionerzy' - to pytanie wyglądało na łatwe, ale szybko okazało się, że tak wcale nie było

Pani Marta Łazarz z Krakowa nie nacieszyła się grą w ''Milionerach''. Odpadła już po drugim pytaniu i opuściła studio bez żadnej wygranej. Nie wiedziała jak wyglada kaftan bezpieczeństwa.
Hubert Urbański Hubert Urbański Fot. Milionerzy | TVN | Kadr

Jak z kretesem odpaść z ''Milionerów''? Źle odpowiadając na banalne pytanie. Aby to zrobić, wystarczy czasem zbytnia pewność siebie. Nie trzeba wykazywać się brakiem wiedzy, nie trzeba się nadmiernie stresować. Wystarczy odpowiadać zbyt szybko, bez zastanowienia, wmawiając sobie, że pierwsza myśl jest zawsze najlepsza. A to nieprawda.

Hubert Urbański Hubert Urbański Fot. Milionerzy | TVN | Kadr

W ostatnim odcinku popularnego teleturnieju TVN, do walki o milion stanęła pani Marta z Krakowa. Pracująca w finansach pasjonatka tańca i fitnesu, lekko zestresowana rozpoczęła grę, lecz szybko nabrała pewności siebie. Wystarczyło, że usłyszała pytanie o popularną piosenkę dla dzieci, na które bez problemu i zająknięcia odpowiedziała poprawnie, a jej podejście zmieniło się diametralnie.

Stres się zmniejszył, ale to wcale nie był dobry objaw. Pani Marta nabrała pewności siebie i tak samo pewnie jak przy pierwszym pytaniu, odpowiedziała na kolejne. I odpadła.

Nie wiedziała, jak wygląda kaftan bezpieczeństwa Nie wiedziała, jak wygląda kaftan bezpieczeństwa Fot. Milionerzy | TVN | Kadr

Okazało się, że zawodniczka nie wie, jak wygląda (lub czym jest) kaftan bezpieczeństwa.

Co kaftan bezpieczeństwa ma znacznie dłuższe niż zwykły kaftan? - spytał ją Hubert Urbański.

Prowadzący podał cztery warianty odpowiedzi

A. przód
B. rękawy
C. tył
D. kołnierz.
 

Pani Marta przyjrzała się odpowiedziom, stwierdziła, że zwykły kaftan nie posiada kołnierza i zaznaczyła opcję ''d''. Zdaje się, że pomyliła go z kołnierzem ortopedycznym, bo oczywiście była to błędna odpowiedź. Poprawna to oczywiście ''rękawy''.

Nie wiedziała, jak wygląda kaftan bezpieczeństwa Nie wiedziała, jak wygląda kaftan bezpieczeństwa Fot. Milionerzy | TVN | Kadr

Mina pani Marty, gdy usłyszała poprawną odpowiedź, nie była zbyt szczęśliwa. Nic dziwnego, kobieta odpadła na drugim pytaniu i opuściła program z niczym. Swojej gry zdecydowanie nie może więc zaliczyć do udanych.

Teraz musi zmierzyć się z jeszcze jednym trudnym zadaniem. Fani programu nie mają bowiem dla niej litości.

I nie ma co się dziwić, widzieliście kiedyś kaftan bezpieczeństwa bez wyjątkowo długich rękawów i z dziwnie długim kołnierzem?

Hubert Urbański | Hubert Urbański | Fot. Milionerzy | TVN | Kadr

Teraz odpowiedź pani Marty przejść może do historii. Ale kobieta nie ma się czym przejmować. Nie jest bowiem jedyną osobą, która odpadła z programu nie wygrywając nawet złotówki. szkoda tylko, ze na tak banalnym pytaniu. 

A Wy poradzilibyście sobie z tym zadaniem? Jeśli jesteście ciekawi, jakie pierwsze pytania sprawiły innym graczom trudności, możecie spróbować swojego szczęścia w naszym quizie ''Z tymi pierwszymi pytaniami mieli problem uczestnicy Milionerów''. Odważycie się?

Więcej o: