Prezydent cały czas się uczy, a politycy zwracają nagrody. To były piękne święta [MEMY TYGODNIA]

Kończy się następny tydzień i choć był krótki, obfitował w wydarzenia. Jak zawsze ostatnimi czasy, najwięcej mówiło się o pieniądzach.
Memy | Memy | Fot. Sztuczne Fiołki | FB

Co to był za tydzień! Najpierw zmęczyliśmy się świętami, które w tym roku zbiegły się w czasie z prima aprilis (sic!), później zmęczyliśmy się czterema dniami pracy. Wszystko dlatego, że i w Wielkanoc, i w tygodniu, działy się rzeczy, obok których nie sposób było przejść obojętnie.              

Memy | Memy | Fot. Anonimowy Internauta | FB

Wielkanoc wypadła w święto żartownisiów, a że odwiecznym zwyczajem w prima aprilis trzeba kogoś oszukać, to TVP postanowiła tradycję podtrzymać. Tyle tylko, że z uwagi na doniosłość święta, swój żart wypuścili już w sobotę.             

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

O co chodzi? O To, że w TVP pojawił się pewien troszeczkę niezgodny z prawdą wykres. Miał on pokazać, jak dużo wzięli sobie politycy PO, a jak mało politycy PiS. Tyle tylko, że słupki wcale nie pokazywały zbieżnych danych. 

Memy | Memy | Fot. Anonimowy Internauta | FB

Co się nie zgadza? To, że Platforma Obywatelska wydała 626 mln zł na nagrody, ale dla wszystkich pracowników ministerstw. Na planszy TVP zestawione zostało to z nagrodami dla 22 ministrów przyznanymi przez Beatę Szydło. Takie porównanie nijak ma się więc do sprawy, a plansza wprowadza widzów w błąd. I to bardzo. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Porównać jeden rzut nagród dla 22 osób z ośmioma latami wypłacania premii tysiącom pracowników? Czemu nie?!

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

A jednak, są tacy, którzy dali się nabrać. Przecież telewizja nie kłamie. A Ziemia jest płaska.               

Memy | Memy | Fot. Memy gorszego sortu | FB

Święta, to nie tylko polityka, ale przede wszystkim wiara. Ci, którzy wierzą i świętują, poszli w święta do kościoła. A tam posłuchać mogli (nie wszędzie, ale w przynajmniej kilku polskich kościołach) nie o zmartwychwstaniu i oddawaniu czci bogu, tylko o sytuacji politycznej Polski. W końcu kościelna ambona to idealne do tego miejsce!      

I tak na przykład już w Wielki Piątek arcybiskup Jędraszewski opowiadał wiernym o ''ulicy'' i ''zagranicy'', co szybko zinterpretowano jako nawiązanie do protestów i Unii Europejskiej (czytaj TUTAJ).

Memy | Memy | Fot. Minimalistyczna Satyra Ahmeda Goldsteina | Fb

Ale nie tylko on dał wyraz apolityczności kościoła. Abp Wacław Depo w bazylice na Jasnej Górze straszył wiernych Europą i całym wrogim Polsce światem.   

Wspomnijmy tutaj bardzo ważne, trudne przesłanie, że dzisiaj w świecie i w Europie robi się wszystko, żeby Polskę osłabić w jedności! I nie budowaniu na prawdzie historycznej, żebyśmy byli ciągle na kolanach, upokarzani złem, kłamstwem, zbrodniami

- mówił. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Święta się skończyły, przyszła szara rzeczywistość. Zanim jednak zaczęliśmy żyć codziennym życiem, trzeba było zrobić coś z zalegającym sernikiem i sałatką jarzynową. Organizowane były zbiórki dla potrzebujących, po to, żeby nikt nie chodził głodny. Ale jeśli ktoś nie wiedział, gdzie jedzenie oddać, zawsze mógł przynieść je najbiedniejszemu politykowi. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

A później przyszedł wtorek, a wraz z wtorkiem codzienność. A że codzienność w naszym kraju często oznacza rzeczy kuriozalne, to szybko okazało się, co będzie niekwestionowanym hitem tygodnia.                

Memy | Memy | Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Radiowa Trójka jak co roku zorganizowała plebiscyt ''Srebrne Usta'', w ramach którego wyłoniła najśmieszniejszą wypowiedź polityka z ostatniego roku. 

Do walki o zwycięstwo stanął między innymi prezydent. Jesienią, podczas II Kongresu Liderów Rzeczpospolitej Polskiej - 'Młodzi 590' wygłosił dość specyficzne przemówienie. 

- Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas. Cały czas czegoś się uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie jak jadę,  ja się uczę w samolocie kiedy lecę, ja się cały czas czegoś uczę (...). Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto. Więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim 'C'. To jest jakby podstawowy tutaj element

- mówił. 

Memy | Memy | Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Choć wystąpienie odbyło się kilka miesięcy temu, nagranie z niego teraz stało się hitem sieci. Ludzie zaczęli zastanawiać się, co też prezydentowi dolega, dlaczego mówi tak dziwnie, czemu jest taki wyluzowany. Niektórzy sugerowali nawet wirus filipiński... 

Memy | Memy | Fot. Wykop.pl

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda zapewniał, że ciągle się uczy. W sieci pojawiły się więc pytania, jak to możliwe, że pewnych rzeczy (mimo skończonych studiów prawniczych i ciągłego dokształcania) ciągle nie umie.           

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Czyżby za tak zwanym zakuwaniem, nie szło przyswajanie wiedzy?             

Rządy PiS Rządy PiS Fot. Piękni chłopcy prawicy | FB

Prezydent plebiscytu niestety nie wygrał. Pokonał go Witold Waszczykowski. Jury konkursu uznało, że w ostatnim roku nie padło nic lepszego, od wymyślenia państwa San Escobar. 

Nawet prezydenta mają o znajomej aparycji! Nawet prezydenta mają o znajomej aparycji! Fot. San Escobar | FB
Mam okazję prawie do 20 spotkań odbyć z różnymi ministrami. (...) na przykład na Karaibach po raz pierwszy w historii naszej dyplomacji - z takimi krajami jak San Escobar albo Belize. A każdy z tych krajów to jest jeden głos w Zgromadzeniu Ogólnym, tutaj w ONZ-cie

- powiedział w styczniu 2017 roku Waszczykowski.

Choć dopingowaliśmy Andrzeja Dudę, przyznajemy, że były minister zasłużył na wygraną. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Wielkimi krokami zbliża się rocznica katastrofy smoleńskiej. Tymczasem tuż po świętach okazało się, że końcowego raportu z prac komisji smoleńskiej nie będzie. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB
Wiemy, że końcowego raportu nie będzie na ósmą rocznicę tragedii. Będzie za to raport częściowy, który - tak mniemam - szczegółowo pokaże, co bezsprzecznie zostało już ustalone, i wskaże pytania, na które podkomisja Antoniego Macierewicza będzie szukała odpowiedzi

- powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika 'Gazeta Polska'.   
  

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Wygląda na to, że pewnych rzeczy nie da się wyjaśnić...

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

A skoro przy katastrofie jesteśmy, Węgrzy znowu udowadniają, że są naszymi braćmi. Właśnie odsłonięto tam pomnik upamiętniający polskich polityków, którzy w 2010 roku zginęli pod Smoleńskiem.        

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

W ostatnim tygodniu głośno było też o innym pomniku. Nie był to może monument z prawdziwego zdarzenia, ale trzeba mu przyznać, że przez chwilę wywoływał w ludziach naprawdę silne uczucia. 

W Legnicy stanęła wielka, gumowa kaczka. Po to, by wprowadzić ''dobrą, czystą zmianę''. 

      

Memy Memy Fot. TVPi Korea | FB

Jest w Polsce taka senator, która bardzo dużo podróżuje. Odkąd objęła stanowisko, wyjeżdżała już 75 razy, a każda wycieczka kosztowała ją średnio 8 tysięcy złotych. Ktoś to w końcu policzył i okazało się, że w sumie na służbowe wyjazdy pani Anny Marii Anders przeznaczono z pieniędzy podatników ponad 600 tysięcy złotych.  

Memy Memy Fot. Pislamizacja | FB

Dokąd podróżowała pani Anders? Dokładnych danych Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
niestety nie podała. Wiadomo jednak, że wyjazdów było 75 (dla porównania w senacie pani Anna wystąpiła 10 razy), między innymi do Stanów Zjednoczonych, gdzie senator mieszka. Pewnie to dlatego opinii publicznej nie spodobało się, że państwowe pieniądze idą na jej dość drogie podróże. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Co na to sama zainteresowana? Utrzymuje, że wszystkie wyjazdy miały swoje uzasadnienie i były potrzebne, bo przekładają się na konkretne korzyści gospodarcze, w tym zagraniczne inwestycje oraz kwestie wizerunkowe. A to, że kosztują tak dużo, to nie jej wina, w końcu nie ona ustala ceny biletów lotniczych. 

Jeśli otrzymuję zaproszenie na uroczystość powołania nowego szefa sztabu US Army na Kapitolu to mam odmówić wskazując, że Polska, ze względu na koszty nie będzie uczestniczyła w tym wydarzeniu?

- powiedziała senator.

memy memy Fot. Paczaizm.pl

Jak grać kiedy spadają słupki? W PiS doskonale wiedzą, że wyborców trzeba czasem pogłaskać po główce, dać coś, żeby przykryć własne przewinienia, oczy czymś trochę zamydlić... Jarosław Kaczyński znalazł nowy sposób.   

memy memy Fot. Wykop.pl

Prezes wyszedł i pokazał pazurki. Jako że wcześniej zalecał to Beacie Szydło i bacznie obserwował, jak się to robi, to teraz doskonale wie, jak pazurków używać.

Jarosław Kaczyński zwołał na Nowogrodzkiej spotkanie PiS, a chwilę później przemówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. I namieszał. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

W zeszłym tygodniu prezes PiS bronił Beaty Szydło i premii, które dała ministrom. W tym oznajmił, że nagrody jednak im się nie należały i ogłosił, że politycy oddadzą je Caritasowi.                 

memy memy Fot. Wykop.pl

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Caritas Polska do połowy maja wzbogaci się o blisko 1,5 miliona złotych. Taka suma na pewno przyda im się, by skuteczniej pomagać potrzebującym.             

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Ale prezes PiS wymyślił coś jeszcze. Posłowie nie tylko zwrócą (a raczej przekażą komuś innemu) nagrody, ale muszą się też liczyć z obniżką pensji. Jarosław Kaczyński obiecał, że Sejm uchwali ustawy, na mocy których wynagrodzenia posłów i senatorów zmaleją o 20 procent.         

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Jak wszyscy doskonale pamiętamy, politycy nie zarabiają za dużo. Mówił o tym Jarosław Gowin, skarżąc się, że czasem nie starcza mu do pierwszego, mówił Adam Bielan, przyznając, że żyje skromnie. Jeśli obniżą im pensje...  Jakiż nędzny czeka ich żywot!        

memy memy Fot. Wykop.pl

W tym wszystkim najmocniej dostaje się własnie panu Gowinowi. Ludzie przypomnieli sobie, jak skarżył się na swój ciężki byt i kpią z biednego polityka.            

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Zastanawiają się, jakie zorganizować zbiórki, by mu jakoś pomóc.               

Memy Memy Fot. PiS na Księżyc | FB

Polityk znany był wcześniej z tego, że robi pewne rzeczy, ale się z tego nie cieszy. Teraz podobno wszyscy ministrowie poparli oddanie nagród, a jak wszyscy, to i on. Pytanie, jak wielką sprawi mu to radość?            

Memy Memy Fot. Memy Gorszego Sortu | FB

Fakty są takie, że zwrot premii może polityków zaboleć. Najniższe z nich wynosiły po 65 tysięcy złotych na głowę, najwyższa - 82 tysiące. Takie kwoty nie śniły się nawet zwykłym, szarym obywatelom.                 

Nagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rok
Fot. Gazeta.pl

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Jak zareagowali politycy? Marszałek senatu Stanisław Karczewski napisał na Twitterze, że cechami charakteryzującymi polityków PiS są skromność, pracowitość, odpowiedzialność, pokora i rzetelność. Zatem nie powinniśmy się chyba spodziewać krytycznych komentarzy.

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Gdzieś w sieci pojawiła się jedynie informacja (nie potwierdzona w żaden sposób, nie padło też potencjalne nazwisko), że jeden z polityków martwi się, że będzie musiał wziąć kredyt, bo na zwrot premii zwyczajnie go nie stać. Ile w tym prawdy? Tego nie wiemy. Wiemy, że wcale by nas to nie zdziwiło.       

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Zastanawiamy się tylko, jak to wszystko działa. Premie zostały przyznane, bo się politykom należały. Tak mówili obdarowani, tak krzyczała Beata Szydło, tak zapewniał Jarosław Kaczyński. Teraz okazuje się, że jednak nie, to wcale nie prawda. Gdzie tu sens? W spadających słupkach?                 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta

Caritas się cieszy, inni nie bardzo... Raczej nie do śmiechu jest byłej premier, nie tylko dlatego, że znów wina spada na nią. Okazało się przy okazji, że prezes PiS po jej ostrym wystąpieniu rozważał dymisję. A przecież mówił, że zalecił jej pokazanie pazurków!   

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Tadeusz Rydzyk też się raczej nie cieszy.                

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Przy okazji, jeśli na całą sytuację spojrzeć zdrowym okiem, wychodzi na to, że politycy nie wyjdą na zero. Darowizny na Caritas odpiszą od podatku i coś tam do kieszeni wpadnie.                      

Memy Memy Fot. Memy Gorszego Sortu | FB

Dla niezadowolonych polityków jest jeszcze pewna nadzieja. Każdą ustawę podpisać musi prezydent. Jest przecież ogromna szansa, że obniżek płac nie będzie. Andrzej Duda to zawetuje!         

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Tymczasem w TVP nadal ostro bronią premii, a krytykują nowy happening PO. Najwięksi rywale PiS zorganizowali akcję, w której pragną pokazać jak największej liczbie obywateli rozrzutność partii rządzącej. 

Michał Rachoń dał popis w ''Minęła 20''. Wyciągnął miarkę i za jej pomocą chciał pokazać, jak dużo PO wydała za swoich rządów.

Jeżeli metr, to 1,5 mln nagród w rządzie PiS, to jeśli chcielibyśmy pokazać wykres, w tej samej skali, pokazując przekręty z czasów PO i wysokość naszych strat, to ten wykres musiałby mieć 381 kilometrów, czyli tyle ile z Warszawy do Zakopanego. O tym i nie tylko o tym, w "Minęła 20", Michał Rachoń, jedziemy!

- zakończył w zapowiedzi programu prowadzący.

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Tymczasem po Polsce jeżdżą bilbordy, obrazujące to, ile PiS wydał na jakie cele. Pojawił się między innymi jeden z Ojcem Rydzykiem. W obronie redemptorysty stanął ''Nasz Dziennik''. W nim pojawił się wzór pisma do prokuratury. Taka instrukcja, jak zgłosić potencjalne przestępstwo. 

Więcej o: